V Ústí nad Labem se koná cvičení „Voda 2017“, které má ověřit systém nouzového zásobování pitnou vodou

| autor: MZe0

V Ústí nad Labem se koná cvičení „Voda 2017“, které má ověřit systém nouzového zásobování pitnou v

Cvičení v Ústí nad Labem ověřuje systém nouzového zásobování pitnou vodou při řešení krizových situací vyvolaných nedostatkem pitné vody pro obyvatelstvo způsobené kontaminací povrchových zdrojů pitné vody (např. po rozsáhlých povodních, suchu).

Cílem cvičení je prověřit součinnost orgánů krizového řízení při přijímání opatření, která souvisejí s nouzovým zásobováním vodou; prověření využitelnosti mobilních úpraven vody z pohotovostních zásob Správy státních hmotných rezerv; komplexní proškolení vybraných pracovníků organizací, kteří se budou podílet na zásobování pitnou vodou v krizových situacích v Ústeckém kraji jako odborná obsluha pro mobilní úpravny vody VIWA 5 HLS.

Dnes se v rámci cvičení školí vybraní pracovníci organizací pro odbornou obsluhu zmíněné mobilní úpravny vody (např. dobrovolní hasiči, zástupci společnosti Sč. vodovodů a kanalizací. Zítra jsou na programu odborné prezentace k systému nouzového zásobování pitnou vodou a praktická ukázka cvičení na břehu řeky Labe.

Zdrojem k odběru surové vody bude Labe jako povrchový zdroj. K její úpravě budou použity dvě mobilní úpravny vody VIWA 5 HLS. Organizátoři představí i další techniku z pohotovostních zásob rezortu zemědělství k nouzovému zásobování pitnou vodou jako například nosič kontejnerů Avia, autocisternu na pitnou vodu Renault a elektrocentrálu (kontejnerová).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ