1/2024

V Litoměřicích odstartoval „Týden prevence vzniku odpadu“

| autor: TZ MŽP ČR0

V Litoměřicích odstartoval „Týden prevence vzniku odpadu“

Dnešním dnem byla zahájena kampaň pro zaměstnance radnice „Týden prevence vzniku odpadu“, do které se mohou zapojit i obyvatelé.

„Cítíme, že je potřeba změnit myšlení lidí. Chceme začít u sebe a jít tak příkladem veřejnosti,“ vysvětlila Miroslava Jirků, referentka Vodoprávního úřadu Odboru životního prostředí MěÚ Litoměřice a jedna z iniciátorů kampaně. Během „týdne prevence“ bude zástupcům odborů předáno nádobí, které nahradí jednorázově používané obaly (podpora „zero waste“).

Dále mají zaměstnanci například možnost zúčastnit se osvětových přednášek či workshopů. Ve čtvrtek nabídnou pracovníci odboru životního prostředí v ulicích města látkové tašky výměnou za igelitové. Obyvatelé mohou látkové tašky získat i na facebookových stránkách města, kde bude probíhat soutěž.

„Dlouhodobě se snažíme redukovat produkci především plastového odpadu. Chceme přispět k udržitelnému rozvoji a zdravému žití nás všech,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková.

V létě se Litoměřice jako první město v republice zapojily do kampaně Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu. Ve městě přibývají podzemní kontejnery na separaci odpadu. Poslední byl vybudován v Palachově ulici.

V současné době tak mají Litoměřice osm podzemních kontejnerových stání. Zájem obyvatel o třídění odpadu se rok od roku zvyšuje. V roce 2017 se prostřednictvím barevných kontejnerů podařilo nasbírat 325 tun papíru, 280 tun plastu, 218 tun skla a 9 tun kovu, což v porovnání s rokem 2016 představuje navýšení o 53 tun papíru, o 22 tun plastu a o 9 tun skla.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP