1/2024

Už 1500 hasičských sborů pomáhá recyklovat staré elektro

| autor: Elektrowin0

Už 1500 hasičských sborů pomáhá recyklovat staré elektro

Díky projektu, který v roce 2011 odstartoval kolektivní systém ELEKTROWIN, se dosud podařilo vysbírat a odevzdat k ekologické recyklaci přes 18 000 tun starého elektra.

Konkrétně to bylo 18 606 tun,“ upřesňuje Jan Marxt ze zákaznického oddělení ELEKTROWIN a.s. Jen za uplynulý rok hasiči podle něj vysbírali 3 721 tun elektra.

Hasičům stačí zaregistrovat se prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na webových stránkách www.recyklujteshasici.cz. Od organizátora projektu pak obdrží mimo jiné propagační materiály, které jim pomohou s organizací jejich první sběrové akce. Poté, co svozová firma vysbírané spotřebiče sečte a odveze ke zpracování, následuje finanční odměna podle množství předaného elektra.

Jen za rok 2018 hasiči získali na odměnách 5 749 674 korun,“ připomíná Jan Aulický, ředitel kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Hasiči vždycky pomáhali sbírat šrot a vylepšovali si tak rozpočet. Teď usnadňují svým sousedům odevzdání starých spotřebičů k recyklaci a čerpají za to různé odměny, proto projektu od začátku fandím,“ svěřuje se Aulický.

V rámci projektu se v loňském roce uskutečnila také soutěž s názvem „HASIČSKÁ VÝZVA aneb Sbírej a vyhraj!“. Sama o sobě přilákala k účasti na 900 hasičských sborů, díky nimž bylo k recyklaci předáno více než 2000 tun vysloužilých elektrozařízení.

Vítězný sbor – SDH Přepychy - vyhrál příspěvek ve výši 20 000 Kč na společenskou, kulturní či sportovní akci, kterou se rozhodne uspořádat. Sbor na druhém místě, SDH Véska, získal příspěvek ve výši 10 000 Kč a třetí nejaktivnější sbor, SDH Březová, 5 000 Kč.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA