2/2023

Upozornění na blížící se termín pro ohlašování do IRZ za ohlašovací rok 2018

| autor: Integrovaný registr znečišťování0

Upozornění na blížící se termín pro ohlašování do IRZ za ohlašovací rok 2018

Dovolujeme si upozornit všechny ohlašovatele, kterým vyplývá ze zákona č. 25/2008 Sb., o integrovaném registru znečišťování životního prostředí a integrovaném systému plnění ohlašovacích povinností v oblasti životního prostředí a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů povinnost ohlašovat do IRZ, že pro řádné ohlášení zbývá necelý měsíc.

V této souvislosti doporučujeme, aby nebylo plnění ohlašovací povinnosti ponecháno na úplný konec března 2019 a bylo možné případné nedostatky v řádném hlášení ve stanoveném termínu napravit.

Jestliže si ohlašovatel nebude jist v některých věcech týkajících se problematiky IRZ nebo ohlašování prostřednictvím ISPOP, lze využít Příručku pro ohlašování do IRZ za rok 2017, kterou je možné využit i pro rok 2018, jelikož nedošlo od té doby k žádné změně a dále návod pro vyplnění formuláře IRZ pro ohlašovací rok 2018 na webu ISPOP.

Pokud i přesto bude stále tápat, je možné se obrátit i na službu EnviHELP. Zejména zde je nutné počítat s určitým časem na zodpovězení dotazu, proto ani toto nedoporučujeme nechat na poslední chvíli.

Další podrobnosti k samotnému procesu ohlašování přes ISPOP lze dohledat na webových stránkách ISPOP.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP