2/2023

Únorová Priorita přináší přehled pasivních domů, kotlíkové půjčky i rozhovor o krajině

| autor: Státní fond životního prostředí ČR0

Únorová Priorita přináší přehled pasivních domů, kotlíkové půjčky i rozhovor o krajině

Pomůže vám bezúročná půjčka, kterou následně splatíte z dotace. Pilotní projekt se zatím rozjel ve třech krajích.

Miliony na čistší ovzduší bez smogu, proti suchu a třeba i na ochranu krajiny. Nachystány jsou celkem tři miliardy korun. V Operačním programu Životní prostředí se otevřely nové dotační výzvy, které pomohu i ve vašem okolí.

Jestli chcete stavět nebo rekonstruovat dům, mrkněte do naší nové galerie. Přinášíme přehled domů, které jejich majitelé přihlásili do soutěže Pasivní dům 2018. Inspirovat se můžete nejen u vítězů kategorií, ale i u ostatních přihlášených. Řada z nich dostala příspěvek na ekologické bydlení z programu Nová zelená úsporám.

Jak je na tom česká krajina a co se musí v nejbližší době udělat? Proč je návrat vlků do přírody důležitý a jak se dá snížit riziko vysychání naší krajiny? Nejen o tom je rozhovor s Františkem Pelcem, ředitelem Agentury pro ochranu přírody a krajiny ČR.

V galerii dotačních projektů najdete úspěšné realizace v České republice. Pro inspiraci jsme podrobněji popsali projekt obnovy retenční nádrže, která pomáhá zadržovat vodu. Díky tomu se v jejím okolí daří různým druhům rostlin a živočichů.

V reportáži jsme se vydali na Šumavu, kde se děti učí pod širým nebem a hledají si vztah k přírodě. V pravidelných rubrikách najdete tygra a pomůžeme vám odpovědět na otázku, zda je lepší poslat e-mail nebo dopis.

PRIORITA 2/2019 ke stažení

www.priorita.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE