2/2023

Únorová Priorita představuje nové i chystané výzvy z OPŽP i NPŽP

| autor: SFŽP0

Únorová Priorita představuje nové i chystané výzvy z OPŽP i NPŽP

Podporovány tentokrát budou mimo jiné i projekty na efektivní udržení vody v krajině. Dotace může být až 100procentní.

Zajímavou výzvu nabízí Národní program Životní prostředí, a sice pro všechny inovativní projekty v oblasti životního prostředí. Šanci získat dotaci mají v tomto případě všichni průkopníci, kteří předloží projekty, jež využívají jiné než konvenční postupy a technologie.

Uprostřed Priority je k dispozici leták určený malým obcím, který shrnuje všechny aktuální výzvy z Národního programu Životní prostředí i stejnojmenného operačního programu, včetně právě připravovaných výzev. Leták lze z Priority snadno vytrhnout, anebo si ho vytisknout z PDF.

V textu Libora Dorňáka z Ministerstva životního prostředí se čtenáři dočtou o integrovaných nástrojích v Operačním programu Životní prostředí. Součástí textu je i harmonogram výzev v této oblasti pro letošní rok. Podle Libora Dorňáka je jejich cílem aktivizovat venkov zdola nahoru, to jest umožnit lokálním komunitám, aby společnými silami samy určily své rozvojové cíle, priority a prostředky, jak jich dosáhnout.

Zajímavé čtení přináší reportáž Priority. Zástupkyně Lesů ČR v ní hovoří o tom, že než vybrali firmu na transport vytěžené kleče z obtížně dostupných míst, zadávali veřejnou zakázku natřikrát.

Priorita č. 2/2017

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP