2/2023

Únorová Priorita je o Modernizačním fondu, zelených střechách a nejhezčím stromě

| zdroj: OPŽP0

lone-tree-1934897_640.jpg
zdroj: Pixabay

Modernizační fond posune Česko k čistší energetice. V rozhovoru s ministrem Richardem Brabcem jsme se zaměřili na to, jak může Modernizační fond pomoci samosprávám.

Kožená reneta zimní jde do soutěže o nejhezčí evropský strom. Loni jabloň u Lidmanů převálcovala českou konkurenci, letos ji můžete podpořit hlasováním v evropském kole. A i kdyby náhodou nevyhrála, na chuti štrúdlu dělaného z jejích jablek se nic nezmění.

Štrúdl se dá jíst různě, třeba i vidličkou. Ale prosím, nepoužívejte jednorázovou plastovou. Toto nádobí nedělá dobře přírodě, vytváří se zbytečný odpad. Naše vláda omezuje používání jednorázového nádobí, v Prioritě si můžete přečíst o projektech, které přinášejí alternativy, a to i díky dotační podpoře.

Zelené střechy patří do našich města a i v dalších letech se počítá s jejich významnou podporou. Takové střechy ochlazují okolí, absorbují dešťovou vodu a zlepšují klima. Z jakých dotačních programů na jejich výstavbu můžete čerpat finance, se dočtete v našem časopisu.

Za Úspěšným projektem jsme se vydali do Kroměříže, kde zvelebili náměstí, kterému dominuje kruhový objezd. V reportáži se podíváme na ptačí louky, soukromou přírodní rezervaci, kde se díky dlouhodobé a soustavné péči daří rostlinám, živočichům a přírodě obecně.

Další zajímavé čtení přinášíme v rubrikách Technologie a Zahraničí, jako vždy na stránkách najdete přehledy výzev a realizovaných projektů.

PRIORITA 2/2021

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP