1/2024

Třídící linka ve Vsetíně je modernější

| autor: SUEZ0

Třídící linka ve Vsetíně je modernější

Pro modernizaci zdejší třídírny se město rozhodlo z důvodu rostoucího množství odpadů. Výše investice do nového kontinuálního lisu přesáhla 3,5 milionů korun a celkové náklady na modernizaci třídírny se vyšplhaly ke 4,8 milionům korun.

Obce a města se musí stejně jako průmysl začít připravovat na výrazné omezení skládkování po novele zákona o odpadech a na vyšší cíle v oblasti recyklace, které si nastavila Evropská unie. 

Vsetín se proto rozhodl jít ve spolupráci se společností SUEZ Využití zdrojů cestou většího podílu třídění: „Třídění odpadů významně přispívá k jeho dalšímu využití, je to zásadní počin ve prospěch životního prostředí. 

Přírodní zdroje nejsou neomezené a tak k nim musíme přistupovat, každý jednotlivec i celá města. My ve Vsetíně se snažíme nezůstávat pozadu, proto jsme modernizaci třídírny významně podpořili,“ sdělil Jiří Růžička, starosta města.

Igor Latvka_editel divize Jihovchod_SUEZ Vyuit zdroj

„Množství odpadu, který k nám přivážejí zaměstnanci Technických služeb Vsetín, neustále roste. Proto bylo nutné zahájit modernizaci zpracovatelských kapacit. Oproti roku 2012 vzrostl například návoz vytříděného plastového odpadu z města ze 142 na celkem 564 tun,“ říká Petr Salamon, oblastní manažer SUEZ Využití zdrojů.

Navýšení zpracovatelských kapacit zajistí především nový kontinuální lis. Dále se pro zefektivnění zpracování odpadů zmodernizoval dopravník k lisu za více než 700 tisíc korun a pro usnadnění logistiky byly provedeny další úpravy areálu třídírny.

Nový lis zpracuje až 8 000 tun vytříděných odpadů ročně.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP