1/2024

Tesco darovalo dodávku potravinové bance, bude zachraňovat potraviny

| autor: Tesco0

Tesco darovalo dodávku potravinové bance, bude zachraňovat potraviny

Tato dodávka tak výrazně usnadní svoz a následnou distribuci potravin pro více než 150 odběratelských organizací a 22 000 koncových uživatelů.

Potravinové banky jsou pro společnost Tesco klíčovým partnerem v boji proti plýtvání potravinami. Tesco jim vedle potravin poskytuje i finanční a materiální pomoc. Příkladem je i dodávka, která bude nově zachraňovat potraviny. 

„Víme o problémech, se kterými se banky potýkají voblasti svozu potravin, resp. nedostatečné kapacitě jejich dodávek. Jsme tak velmi rádi, že můžeme alespoň vtéto oblasti trochu pomoci a věříme, že i tato dodávka umožní dávat potravinám další šanci,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.

Tesco spolupracuje s Federací potravinových bank již od roku 2013. Pravidelně bankám daruje potraviny na denní nebo týdenní bázi a to již ze 177 obchodů po celé republice. Jen za uplynulý kalendářní rok odebrala pražská potravinová banka více než 186 tun potravin. Ty jsou následně distribuovány lidem v nouzi, jedná se o azylové domy, dětské domovy, nebo Klokánky.

Nejčastěji se mezi dary objevují trvanlivé potraviny, ovoce, zelenina a pečivo, výjimečně pak i chlazené nebo drogistické zboží. Pravidelnost darování se různí podle velikosti prodejny, množství přebytků, kapacity potravinových bank a jejich odběratelských organizací apod. od jednoho svozu měsíčně až po každodenní darování.

„Dodávky s chladícím a mrazícím zařízením jsou pro naši činnost nezbytné, donedávna kromě malých aut sloužily k dennímu svozu pro dva sklady dvě, ale téměř v současné době jsme o jednu přišli vinou havárie a druhá, stařičká, dosloužila. Situaci jsme řešili půjčováním dodávek vždycky na pár dní a situace byla zoufalá. Ale jak se říká, „ v nouzi poznáš přítele“.

Tesco se dozvědělo o našich problémech, začalo situaci řešit z vlastních zdrojů a tento týden nás překvapilo tímto velkorysým darem. Jsme vděční a šťastní, že už můžeme dělat svou práci bez omezení s svážet pro lidi v nouzi denně čerstvé potraviny z potravinových řetězců,“ doplňuje Věra Doušová, ředitelka pražské potravinové banky.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA