Reklama

1. 12. 2016  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

Střípky z Pollutec 2016: Sollau

Kdo si myslí, že Pollutec je týden sezení na seslích v saku a kravatě, klábosení o veselých věcech, které život přináší a pojídání a popíjení všeho, co catering nabízí, mýlí se. Každý, kdo zde vystavuje, není tu pro nic za nic, chce něčeho dosáhnout a tvrdě pracuje.
Moravská firma Sollau vyrábí magnetické separátory. "Naše separátory odstraňují feromagnetické částice ze sypkých i tekutých materiálů," říká Miroslav Lauterbach, spolumajitel firmy, a pokračuje: "Dají se použít v mnoha oborech. Od potravinářství, přes využití v plastikářském průmyslu až po recyklaci v odpadovém hospodářství.

Sollau s.r.o. přivezla účastníkům Pollutecu ukázat separátory vhodné právě pro recyklaci. "Ukazujeme návštěvníkům například magnetickou lucernu nebo separátor, který je schopen vyseparovat z plastového odpadu kovové nečistoty," upozorňuje Miroslav Lauterbach.

solau.jpg

Magnetický deskový separátor, tzv. "magnetická lucerna"

"Naše firma vystavuje na Pollutec hned z několika důvodů. Jedním z nich je ten, že na francouzském trhu máme zástupce, firmu MAT. Ta nás reprezentuje, ale pouze v oboru recyklace. 

My bychom rádi pronikli i do dalších odvětví. Třeba do potravinářství nebo chemie. Takže zde hledáme partnery nejen pro francouzský trh, ale i pro trhy dalších zemí," upřesnil Miroslav Lauterbach.


solau2.jpg

Magnetický roštový separátor

Setkání, poznávání, debaty a diskuze o možných společných budoucích akcích probíhají v prostorech stánku. "Musím říci, že jsme velmi spokojeni. Ministerstvo průmyslu a obchodu odvedlo velmi dobrou práci. Společnost Exponex má organizaci pevně v rukou," dodává nakonec Miroslav Lauterbach.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372