2/2023

Střípky z Pollutec 2016: Sollau

| autor: Pavel Mohrmann0

Střípky z Pollutec 2016: Sollau
Moravská firma Sollau vyrábí magnetické separátory. "Naše separátory odstraňují feromagnetické částice ze sypkých i tekutých materiálů," říká Miroslav Lauterbach, spolumajitel firmy, a pokračuje: "Dají se použít v mnoha oborech. Od potravinářství, přes využití v plastikářském průmyslu až po recyklaci v odpadovém hospodářství.

Sollau s.r.o. přivezla účastníkům Pollutecu ukázat separátory vhodné právě pro recyklaci. "Ukazujeme návštěvníkům například magnetickou lucernu nebo separátor, který je schopen vyseparovat z plastového odpadu kovové nečistoty," upozorňuje Miroslav Lauterbach.

solau.jpg

Magnetický deskový separátor, tzv. "magnetická lucerna"

"Naše firma vystavuje na Pollutec hned z několika důvodů. Jedním z nich je ten, že na francouzském trhu máme zástupce, firmu MAT. Ta nás reprezentuje, ale pouze v oboru recyklace. 

My bychom rádi pronikli i do dalších odvětví. Třeba do potravinářství nebo chemie. Takže zde hledáme partnery nejen pro francouzský trh, ale i pro trhy dalších zemí," upřesnil Miroslav Lauterbach.


solau2.jpg

Magnetický roštový separátor

Setkání, poznávání, debaty a diskuze o možných společných budoucích akcích probíhají v prostorech stánku. "Musím říci, že jsme velmi spokojeni. Ministerstvo průmyslu a obchodu odvedlo velmi dobrou práci. Společnost Exponex má organizaci pevně v rukou," dodává nakonec Miroslav Lauterbach.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP