Reklama

1. 12. 2016  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

Střípky z Pollutec 2016: Brentwood

Na letošním Pollutecu vystavuje ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a společností Exponex mimo jiné také společnost BRENTWOOD . Ta se zabývá inženýringem a výrobou technologií pro čistírny odpadních vod a úpravny vod.

Mezi produkty Brentwoodu patří například výroba technologií fungujících na principu přirostlého biofilmu - technologie IFAS, výroba technologie skrápěného biofiltru nebo třeba shrabovací systémy pro podélné dosazovací nádrže. Na trhu společnost funguje již 50 let a výrobní závod stojí v Hořovicích.

Na Pollutecu bychom rádi, kromě našich standardních produktů, představili také náš inovativní AccuFAS biofiltr, tzv. IFAS (kombinace kalu ve vznosu s kalem přirostlým na fixní medium).“ říká obchodní inženýr firmy BRENTWOOD, Pavel Šorejs a pokračuje: "Jedná se o upgrade konvenční technoloige IFAS, zlepsujíci nitrifikacni procesy, kde BRENTWOD využívá inovativní distribuční CLOG-FREE vrstvu, která mimo jiné zabraňuje ucpávání technologie."

Pro nás je hlavním cílem nalézt na Pollutecu partnera pro francouzský trh. Ale ne jen to. Rádi bychom získali francouzského partnera, který by nám pomohl proniknout na trhy v africkém regionu, pro který má naše technologie skrápěného biofiltru velký potenciál," poznamenal Pavel Šorejs.

V zemích Afriky je voda předmětem diskuzí číslo jedna. Vzhledem k situaci v regionu, nesmí být technologie náročná na energii a údržbu. 

"Šanci na prosazení v Africe vidíme zejména u technologie skrápěného filtru. Ta je výhodná proto, že nemusí využívat v porovnání s ostatními technologiemi tolik elektrické energie a je nenáročná na údržbu. V tom je síla a potenciál, vysvětlil Pavel Šorejs a pokračoval: Na veletrhu nacházíme nejenom potencionální distributory, ale i konkrétní projekty."

Pavel Šorejs vyjádřil s průběhem Pollutecu velkou spokojenost. "Pokud hodnotím první tři dny, jsme nadmíru spokojení i přes to, že naše expozice je postavena mimo pavilon s podobným zaměřením. Jsme zvědaví, co přinesou další dny,“ uzavřel Pavel Šorejs.

Fotogalerie:

DSCN1223 (2).JPG

DSCN1225 (2).JPG

DSCN1227 (2).JPG

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372