SP ČR zajistí odborný doprovodný program na EXPO 2017 v kazašské Astaně

| autor: Tisková zpráva SP ČR0

SP ČR zajistí odborný doprovodný program na EXPO 2017 v kazašské Astaně

Právě na budoucnost energetiky se zaměřuje mezinárodní specializovaná výstava EXPO Astana 2017, která se uskuteční v Kazachstánu od 10. června do 10. září letošního roku.

I kvůli tomuto zaměření a stále užší česko-kazašské spolupráci Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) dlouhodobě prosazoval oficiální účast České republiky a zorganizuje dvě podnikatelské mise, které doprovodí při návštěvě Kazachstánu prezidenta republiky Miloše Zemana a zástupce ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).

Jsme rádi, že vláda nakonec vyslyšela naše naléhavá doporučení a kladně rozhodla o účasti ČR na této významné mezinárodní výstavě,“ uvedl prezident SP ČR Jaroslav Hanák. SP ČR požadoval také zapojení do programu s cílem zvýšit prestiž akce a českým podnikatelům poskytnout širší služby.

„Cílem naší účasti je prostřednictvím českého pavilonu a aktivit prezentovat průmysl milionům návštěvníků, představitelům vlád a byznysu. Chceme ukázat vysokou úroveň energetických technologií, které dokážeme vyrábět a vyvážíme do celého světa,“ uvedl viceprezident SP ČR František Chaloupecký, který vedl se státní správou vyjednávání.

Díky této snaze bylo na konci února podepsáno memorandum mezi SP ČR a MPO a uzavřela se smlouva s agenturou CzechTrade. SP ČR tak vyšle na EXPO Astana 2017 svého zástupce, který se bude starat o podnikatele, pomůže jim vyhledat partnery, zvláště v energetice.

Spolupracovat bude také s ministerstvem energetiky Kazachstánu a také s komisařem ČR pro EXPO Janem Krsem na přípravě odborného doprovodného programu v českém pavilonu. „Půjde o několikadenní odbornou konferenci na energetická témata, která se uskuteční jako součást podnikatelské mise MPO v červenci 2017,“ dodal Chaloupecký.

Významnou událostí bude rovněž Národní den českého pavilonu, plánovaný na 15. července.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK