1/2024

SP ČR zajistí odborný doprovodný program na EXPO 2017 v kazašské Astaně

| autor: Tisková zpráva SP ČR0

SP ČR zajistí odborný doprovodný program na EXPO 2017 v kazašské Astaně

Právě na budoucnost energetiky se zaměřuje mezinárodní specializovaná výstava EXPO Astana 2017, která se uskuteční v Kazachstánu od 10. června do 10. září letošního roku.

I kvůli tomuto zaměření a stále užší česko-kazašské spolupráci Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) dlouhodobě prosazoval oficiální účast České republiky a zorganizuje dvě podnikatelské mise, které doprovodí při návštěvě Kazachstánu prezidenta republiky Miloše Zemana a zástupce ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).

Jsme rádi, že vláda nakonec vyslyšela naše naléhavá doporučení a kladně rozhodla o účasti ČR na této významné mezinárodní výstavě,“ uvedl prezident SP ČR Jaroslav Hanák. SP ČR požadoval také zapojení do programu s cílem zvýšit prestiž akce a českým podnikatelům poskytnout širší služby.

„Cílem naší účasti je prostřednictvím českého pavilonu a aktivit prezentovat průmysl milionům návštěvníků, představitelům vlád a byznysu. Chceme ukázat vysokou úroveň energetických technologií, které dokážeme vyrábět a vyvážíme do celého světa,“ uvedl viceprezident SP ČR František Chaloupecký, který vedl se státní správou vyjednávání.

Díky této snaze bylo na konci února podepsáno memorandum mezi SP ČR a MPO a uzavřela se smlouva s agenturou CzechTrade. SP ČR tak vyšle na EXPO Astana 2017 svého zástupce, který se bude starat o podnikatele, pomůže jim vyhledat partnery, zvláště v energetice.

Spolupracovat bude také s ministerstvem energetiky Kazachstánu a také s komisařem ČR pro EXPO Janem Krsem na přípravě odborného doprovodného programu v českém pavilonu. „Půjde o několikadenní odbornou konferenci na energetická témata, která se uskuteční jako součást podnikatelské mise MPO v červenci 2017,“ dodal Chaloupecký.

Významnou událostí bude rovněž Národní den českého pavilonu, plánovaný na 15. července.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP