1/2024

Sloupek: Něco smrdí ve státě českém

| autor: Martina Jandusová0

Sloupek: Něco smrdí ve státě českém

Ještě před rokem a půl jsem byla osobou neznalou všech podrobností o nakládání s odpady. Postupem času jsem do oblasti odpadů a celého hospodaření s nimi začala pronikat, což vyvrcholilo letos v létě, kdy celá naše redakce, čítající dvě osoby, projezdila křížem krážem Českou republiku a odpady se celkem důkladně zabývala. A já se nestačila divit.

Třeba tomu, jak velkými kouzelníky jsou svozové firmy. Jak jinak si taky vysvětlit, pokles produkce odpadu z černých popelnic o polovinu ve chvíli, kdy uvědomělý starosta začne posílat se svozovkou na váhu své lidi? V tom přece musí být nějaké čáry!

%pst%

Nebo když se v jiné obci hlouběji zaměří na čísla a zjistí, že jim odpadářská firma posílá čísla úplně nesmyslná? Přece si je svozové firmy necucají z prstu! Však není možné, aby vozily vzduch! Ale ano, vozí. A jde o pěkně drahý vzduch, který se platí z našich kapes.

Hádáme se, která data o odpadech jsou ta správná, zda ta z ČSÚ nebo data MŽP. Já vám řeknu která. Ani jedna. Ač podíl municipálních odpadů na celkové produkci není nikterak závratný, nemůžeme se nikdy dobrat ke správným číslům, když hned od začátku nebudeme mít přesná data odpovídající skutečnosti.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP