1/2024

Silon koupil společnost Pesl, která poskytuje recyklační služby

| zdroj: SILON0

Clean-HDPE-drum-flakes
zdroj: wikimedia.org

SILON, společnost v oblasti výroby směsí, oznámila akvizici recyklační společnosti PESL. Získaná společnost, která se nachází přibližně 100 km severovýchodně od Prahy, má 30letou historii a přechází do skupiny SILON se všemi aktivy včetně zaměstnanců a technologií. Nová společnost bude nyní působit pod názvem SILON CZ Recycling.

Tento nově vzniklý člen skupiny SILON bude i nadále fungovat jako samostatný subjekt a bude schopen poskytovat zákazníkům recyklační služby v objemu 8 000 MT ročně, přičemž střednědobý plán počítá s navýšením kapacity na 20 000 MT ročně.

„Tato akvizice je významným milníkem v expanzivní strategii skupiny SILON, který ukazuje závazek skupiny k oběhovému hospodářství. Naším cílem je pozitivně ovlivnit efektivitu recyklace plastů v Evropě a zvýšit spotřebu výrobků na bázi recyklace pomocí nových řešení," uvedl generální ředitel skupiny SILON pan Šuchrat Saidov.

„SILON CZ Recycling bude i nadále nabízet na trhu kvalitní regranuláty a regranuláty, které našim zákazníkům umožní zvýšit obsah recyklovaného materiálu v jejich výrobcích," dodal ředitel společnosti SILON CZ Recycling Daniel Miškovský.

Společnost SILON byla založena v roce 1950 a provozuje dva výrobní závody v České republice a ve Spojených státech. S kapacitou výroby směsí přesahující 100 000 tun ročně dodávají subjekty skupiny SILON svým zákazníkům ve více než 45 zemích světa.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA