2/2023

SCHP ČR: Zimní balíček v EP

| autor: redakce/SCHP ČR0

SCHP ČR: Zimní balíček v EP

Zpravodajové ve Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE), resp. ve Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) postupně dokončují své reporty k legislativním návrhům ze zimního balíčku. Dosud zveřejněné zprávy potvrzují vzájemnou provázanost jednotlivých legislativních návrhů.

Jako první předložil už na konci dubna návrh zprávy k revizi směrnice o energetické náročnosti budov dánský europoslanec Bendt Bendtsen. Poslanec za klub křesťanských demokratů (EPP) klade důraz na značný potenciál, který má sektor budov a dopravy pro dekarbonizaci i pro zlepšení energetické účinnosti, a v této souvislosti doporučuje posílit požadavky na národní integrované plány pro oblasti klimatu a energetiky, které jsou součástí návrhu nařízení o správě energetické unie.

Podle jeho názoru musí členské státy s ohledem na subsidiaritu zajistit komplexní a ambiciózní strategie renovací budov a předložit konkrétní opatření, která budou zaměřená především na energeticky nejnáročnější budovy a budou řešit právní problematiku v souvislosti s finanční podporou.

Pozměňovací návrhy mohli jednotliví europoslanci, či jejich skupiny předkládat do 8. 6. Nyní je na řadě setkání stínových zpravodajů, aby se v mezích postojů svých politických frakcí pokusili najít kompromisní řešení. Hlasování ve výboru ITRE proběhne 11. 10. a na program plenárního zasedání by zpráva měla být zařazena v druhé polovině listopadu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP