2/2023

Rozšiřování vodárenské soustavy v koridoru dálnice D3 chce Středočeský kraj koordinovat s Ředitelstvím silnic a dálnic

| autor: Středočeský kraj0

Rozšiřování vodárenské soustavy v koridoru dálnice D3 chce Středočeský kraj koordinovat s Ředitels

Tento přivaděč bude řešit připojení na vodovod pro zhruba 20 tisíc lidí a zároveň bude sloužit pro potřeby samotné dálnice (pro odpočívky, jako požární voda, pro čištění tunelů atd.).

„Jde o opatření, s jehož pomocí budeme čelit vlivům sucha. Rozšíření vodárenské soustavy bude řešeno připojením na Posázavský skupinový vodovod a Skupinový vodovod Benešov.

Konkrétně se jedná o zhruba 61 km přiváděcích řadů, devět čerpacích stanic a čtyři vodojemy. Výhledově stavba umožní připojení na vodovod až pro 20 tisíc obyvatel, kteří žijí v 38 obcích, respektive 203 obecních částech,“ upřesnil náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD).

Středočeský kraj je objednatelem projektu „Dálnice D3 "Středočeská část" Praha - Nová Hospoda, rozšíření vodárenské soustavy v koridoru dálnice D3, DÚR“.

Zhotovitelem projekčních a inženýrských prací je společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s., se kterou byla v prosinci 2018 uzavřena smlouva o dílo. Současně byly zahájeny i projekční práce.

Samotná výstavba dálnice však přísluší Ředitelství silnic a dálnic ČR. „Proto žádáme ŘSD o koordinaci prací, účast na jednáních a další nezbytnou spolupráci na projektu vybudování vodárenské soustavy,“ vysvětlil Miloš Petera.

Rozšíření zmíněné vodárenské soustavy je také jednou ze staveb, na nichž bude Středočeský kraj spolupracovat s Jihočeským krajem, což je i obsahem memoranda podepsaného mezi oběma kraji v listopadu 2018.

„Týká se to především přípravy staveb a hledání možností urychlení procesu, ať už se bude jednat o diskusi a nalezení kompromisů s obecními samosprávami či přístupem při majetkoprávním vypořádání,“ doplnil dále náměstek hejtmanky.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP