1/2024

Rada pro energetiku řešila snižování emisí

| autor: MPO ČR0

Rada pro energetiku řešila snižování emisí

Delegaci České republiky vedl na jednání náměstek ministryně průmyslu a obchodu René Neděla.

Rumunskému předsednictví se podařilo vyjednat přijetí obecného přístupu k návrhu nařízení o označování pneumatik. „Dnes schválená pozice vede k zajištění čistších, bezpečnějších a tišších vozidel a přispěje k dekarbonizaci dopravního sektoru. Věříme, že se dokážeme dohodnout i s Evropským parlamentem,zdůraznil náměstek ministryně průmyslu a obchodu René Neděla.

Klíčová diskuse dnešního jednání Rady se týkala nově zveřejněné strategie Evropské komise k dlouhodobému snižování emisí skleníkových plynů v EU „Čistá planeta pro všechny“. Česká republika zdůraznila nutnost zásadního navýšení investic do energetického sektoru, bez kterých není možné dekarbonizace dosáhnout.

Aby tato strategie byla úspěšná, bude nutné najít rovnováhu mezi dekarbonizačními cíli a bezpečností dodávek. Proto má v energetickém systému EU jaderná energie své nezastupitelné místo“ uvedl náměstek Neděla.

Rumunské předsednictví následně informovalo o vývoji v projednávání směrnice o společných pravidlech pro vnitřní trh se zemním plynem, kde bylo v průběhu února dosaženo dohody s Evropským parlamentem, a byl schválen kompromisní text.

Předsednictví poté seznámilo členské státy s vývojem vyjednávání nařízení o Nástroji na propojení Evropy" (CEF), kde má tento týden proběhnout poslední neformální trialog. Ten bude poslední příležitostí k nalezení shody s Evropským parlamentem.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA