1/2024

První specializovaný evropský veletrh čisté mobility bude v Letňanech!

| autor: TZ E-salon0

První specializovaný evropský veletrh čisté mobility bude v Letňanech!

Elektromobilita v Česku nabírá síly. Podle Svazu dovozců automobilů se prodej vozů s elektrickým pohonem meziročně zvýšil o pětinu. Tomuto segmentu trhu vládnou značky Volkswagen, Nissan a BMW. Na trend elektromobility už ale naskočily i výrobci motorek. Elektrický skútr letos například představila motocyklová divize BMW Motorrad. Ještě před dvaceti lety nemyslitelná věc.

Němci fandí elektromobilům

Mezi lídry elektromobility na území Evropské unie podle registrací vozidel patřily v prvním čtvrtletí tohoto roku Německo, Norsko a Velká Británie. I tak v Evropě stále chybí významný veletrh orientovaný komplexně na čistou mobilitu a infrastrukturu.

První velkou akci s názvem e-SALON připravuje na listopad společnost ABF ve spolupráci s televizí Prima a jejím pořadem Autosalon.

E-novinky na dosah

Hlavními lákadly výstavy budou automobilové novinky s elektrickými a hybridními pohony. „E-SALON se dívá do budoucnosti. Hlavními tématy výstavy budou pochopitelně elektromobily, hybridy, autonomní řízení a technika s tím spojená.

Na veletrhu nebudou chybět hlavní hráči v zelené mobilitě. Například Volkswagen ukáže nový elektromobil z řady I. D., Toyota představí svá hybridní auta a Nissan se pochlubí vozem LEAF nové generace,“ doplňuje E-expert výstavy a pořadu Autosalon TV Prima Jan Říha.

Alternativním pohonům v Česku pomohou dotace

V České republice se prodej aut na elektřinu v meziročním srovnání prvních čtvrtletí loňského a letošního roku zvýšil o pětinu na 107 vozů. Na tisíce se prodané elektromobily dostanou se zavedením vládních podpůrných opatření. Některá z nich už platí pro státní instituce.

Blíží se ale i výraznější podpora alternativní dopravy s nízkými nebo nulovými emisemi pro soukromé osoby. Ať už jde o speciální registrační značky pro vjezd do center velkých měst, parkování v městských zónách, využití jízdních pruhů pro MHD i osvobození od správního a dálničního poplatku. Součástí státního záměru má být také podpora sítě dobíjecích stanic.

I o tom bude řeč v odborné části na podzimním e-salonu v Letňanech. „Akce bude oborově členěna do osmi kategorií, ve kterých se představí nejen samotné automobily, ale i další vozidla na alternativní pohon. Prezentována bude i potřebná infrastruktura, také doplňky, služby, aplikace, legislativa i možnosti financování a dotací,“ říká Tomáš Kotrč.

Odborníci na e-salonu zvolí EcoCar roku

Veletrh, který se na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech bude konat ve dnech 15. – 18. listopadu 2018, přinese i zajímavý doprovodný program. Určený bude laické i odborné veřejnosti.

Součástí veletrhu bude vyhlášení odborné ankety EcoCar roku. Nabídneme i odborné semináře s Asociací čisté mobility a konferenci i-City zaměřenou na inteligentní ekologickou dopravu ve městech,“ uzavírá generální ředitel společnosti ABF Tomáš Kotrč.

(Generálním partnerem akce je společnost ČEZ)

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA