2/2023

Prosincová Priorita se věnuje Monitorovacímu výboru OPŽP i stavu životního prostředí

| autor: SFŽP0

Prosincová Priorita se věnuje Monitorovacímu výboru OPŽP i stavu životního prostředí

Hlavní zpráva ze zasedání Monitorovacího výboru OPŽP 2014-2020 zní, že v příštím roce bude formou dotací do českého životního prostředí, ale i ekonomiky investováno z operačního programu minimálně 20 miliard korun. To značí, že v příštím roce dojde k realizaci první velké vlny projektů.

Priorita dále obsahuje informace o aktuální výzvě z Národního programu Životní prostředí. Ta obcím nabízí kofinancování ve výši 10 procent na projekty územních studií krajiny, na něž obce již získaly dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu v gesci Ministerstva pro místní rozvoj.

V rozsáhlém textu se měsíčník zabývá i Zprávou o stavu životního prostředí v roce 2015, kterou každoročně připravuje CENIA. Zpráva říká, že stav životního prostředí v Česku se v roce 2015 nezhoršil, ale ani nijak zásadně nezlepšil.

Své k tomu na stránkách Priority přidává ministr životního prostředí Richard Brabec i editorka a jedna z autorek Zprávy o stavu životního prostředí v ČR Tereza Ponocná z CENIA.

Priorita nabízí i zajímavý článek o interaktivní vzdělávací stezce Cesta Úhoře, která byla zbudována za podpory Operačního programu Životní prostředí. V pravidelné reportážní rubrice se čtenáři dozví mnoho zajímavostí nejen o úhořích.

V této souvislosti pak nejsou bez zajímavosti i další informace o již na leden připravovaných výzvách v prioritní ose 4 operačního programu, v nichž dojde i na projekty zprůchodnění našich řek pro ohrožené druhy. Jedním z nich je právě i náš úhoř říční.

Priorita č. 12/2016

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP