Příští rok dojde v chemickém průmyslu ke stabilizaci růstu

| autor: Cefic (překlad Petr Jarolímek)0

Příští rok dojde v chemickém průmyslu ke stabilizaci růstu

Očekává se, že průmyslová výroba se v roce 2019 vzpamatuje z poklesu poptávky v automobilovém průmyslu v roce 2018. Výkonnost průmyslu v roce 2019 by však mohla být ovlivněna obchodním napětím mezi USA, Čínou a Evropou, stejně jako nejistotou kolem brexitu.

Chování investorů a zákazníků je v tomto volatilním prostředí obezřetnější. Na druhou stranu se předpokládá, že poptávka v automobilovém, zemědělském a stavebním sektoru - u klíčových zákazníků chemického průmyslu - se v roce 2019 mírně zvýší.

Marco Mensink, generální ředitel společnosti Cefic, říká: „Ohledně vyhlídek pro rok 2019 zůstáváme opatrně optimističní. Předpokládaný 1,5% růst zpracovatelského průmyslu by měl v příštím roce stačit k udržení poptávky po chemikáliích na stejné nebo vyšší úrovni oproti letošku."

V roce 2018 došlo v porovnání s předchozím rokem v chemické výrobě k poklesu o 0,5% kvůli vyšším cenám ropy, nižší poptávce v automobilovém průmyslu a nezvykle nízké hladině vody v evropských řekách, což způsobovalo zpoždění v přepravě.

Z dlouhodobého hlediska očekává chemický průmysl EU stabilní růst podporovaný rostoucí poptávkou po udržitelných řešeních a průmyslových technologiích s tím, jak v EU dále probíhá posun směrem k ekonomice s nižším obsahem uhlíku a oběhovému hospodářství.

Stáhněte si fakta a čísla ohledně stavu evropského chemického průmyslu za rok 2018

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK