2/2023

Pozvánka: Pollutec Lyon 2016

| autor: redakce0

Pozvánka: Pollutec Lyon 2016

Pollutec je událost světové úrovně

Veletrh je přední a velkolepou událostí v oblasti životního prostředí a inovací v jeho ochraně. Je tím správným místem pro utváření spolupráce napříč zeměmi.

Propojování aktérů působících v oblasti životního prostředí z různých koutů světa je nosnou myšlenkou veletrhu a na její realizaci neustále pracuje. Důkazem toho je 720 zahraničních vystavovatelů z téměř 40ti zemí světa a 13.000 zahraničních návštěvníků ze 100 zemí.

Na ploše šesti hal zabírajících 100.000 m2 se představí 2.400 vystavovatelů, z nichž 30 % dorazí ze zahraničí. Očekává se příchod 65.000 návštěvníků z nich by měla být 1/5 ze zahraničí. Připravuje se 400 přednášek s očekávanou audiencí 13.000 lidí.

Na místě bude možné zhlédnout 200 inovací – naprostých technologických novinek.

 • Odpady a recyklace
 • Vody a odpadní vody
 • Energie
 • Měřící, regulační a analytické systémy
 • Ovzduší
 • Prevence a Risk Management
 • Půdy
 • Pavilony, Výzkum, Financování

Udržitelné město

Prezentace nejnovějších inovací, díky kterým se města stanou méně energeticky náročná, přátelštější k životnímu prostředí a místem, v nichž každý může najít své místo. Zaměřuje se ne ekologické výzvy pro města (tranzit energie, biodiverzita, …), infrastrukturu, obnovitelné zdroje, zlepšování kvality života, financování ad.

Udržitelnost a průmysl budoucnosti

Prezentace nejnovějších technologií a organizačních pokroků, které umožňují dosáhnout výzev v oblasti modernizace průmyslu a jeho konkurenceschopnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Vodní prostředí a pobřeží

Prezentace řešení v odstraňování degradace vodního prostředí a její prevence prostřednictvím ekoprůmyslu. Zaměřuje se na management a přístup k odpadním pozemním a podzemním vodám, prevenci znečištění, čištění odpadních vod, vodní a pobřežní biologická rozmanitost, oceány, povodňová rizika.

Zemědělství

Přednášky a návštěvnická trasa věnovaná řešením životního prostředí a inovací specificky zaměřených na zemědělství. Hlavními tématy je vyčerpatelnost surovin, metanová generace, energetická účinnost, ad.

Nemocnice a udržitelný rozvoj

Přednášky a návštěvnická trasa prezentující řešení založená na životním prostředí, které vytvořili odborníci z nemocnic. Zaměřuje se eko-design, nakládání s infekčním odpadem, kanalizace, energetická účinnost, sociální odpovědnost.

Novinky v roce 2016

Letos se chystá otevření 200 míst určených k odborným meetingům v rámci 90ti minutových přednášek se simultánním překladem do angličtiny. Aktéři napříč odvětvími budou moci diskutovat a nacházet mezioborové řešení výzev v oblasti životního prostředí.

Nezůstane ale jen u diskuzí, letošní ročník nabídne více prostoru také inovacím, tzv. SPOTINNO místa k prezentaci know-how, FAB LAB laboratoří, maket, produktů ad.

Organizační pokyny:

 • Termín: 29. listopadu až 2. prosince 2016
 • Místo konání: Lyon Euroexpo, Avenue Louis Blériot 69686 Chassieu
 • Web:http://www.pollutec.com/

Máte zájem o účast?

Využijte služeb české kanceláře veletrhu. Společnost Active communication je zástupcem veletrhu a podporuje jak české návštěvníky, tak i vystavovatele. Návštěvníkům bezplatně pomůže s přihlašováním a přípravou na pobyt na veletrhu, pro vystavovatele organizuje komunikaci a technickou podporu.

„Pro české zájemce o účast na veletrhu může být překážkou neznalost jazyka. Bez problémů se však domluví v angličtině vzhledem k tomu, že se jedná o obchodní prostředí, v němž je angličtina úřední jazyk. Navíc naše služby jsou k dispozici všem účastníkům, takže není problém ve většině případů získat praktické informace o veletrzích v češtině.“ uvádí Tereza Slížková ze společnosti Active communication.

Čeští vystavovatelé mají možnost využít dotovaného programu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a prezentovat své produkty v rámci společné plochy pro oficiální účast.

Pro české návštěvníky je letos na veletrh organizován autobusový zájezd, v němž je zahrnutá doprava, ubytování, návštěva Lyonu ad. Pro zájemce je možné zprostředkování letenek.

Pro více informací kontaktujte zástupce Active communication:

Email: info@francouzskeveletrhy.cz
Tel.: 222 518 587

Veletrh se zařadil na seznam akcí, které plně využívají moderní technologie, což ústí v to, že každý vystavovatel a návštěvník má svůj osobní online účet, v němž spravuje svou účast na veletrhu.

Registrovat se může na tomto odkazu.

Komentáře

 1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP