1/2021

Pozvánka na seminář MPO „Povinnosti výrobců, dovozců a následných uživatelů vyplývající z legislativy nařízení REACH a CLP“

| zdroj: MPO0

pexels-polina-tankilevitch-3735709.jpg
zdroj: pexels

Dne 20. 10. 2021 uspořádá MPO bezplatný jednodenní seminář, jehož cílem je zlepšit informovanost o povinnostech výrobců, dovozců a následných uživatelů vyplývajících z legislativy chemických látek a směsí.

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje jednodenní seminář na téma povinnosti výrobců, dovozců a následných uživatelů vyplývající z nařízení (ES) č. 1907/2006 (nařízení REACH) a nařízení (ES) č. 1272/2008 (nařízení CLP). Odbornou stránku semináře zajišťuje společnost Regartis, s.r.o.

Mezi nové povinnosti výrobců a sestavovatelů předmětů, které obsahují látky z Kandidátského seznamu (látky SVHC), patří podat oznámení do databáze SCIP. Tato povinnost vyplývá z rámcové směrnice o odpadech. Další informace se týkají např. harmonizovaného oznamování nebezpečných směsí a označování výrobků kódy UFI, které ustanovuje nařízení CLP.

Seminář se bude konat dne 20. října 2021 od 9.30 do 15 hodin v budově Ministerstva průmyslu a obchodu, Na Františku 32, Praha 1.

Účast na semináři je zdarma.

Zaregistrovat se můžete ZDE nejpozději do 18. 10. 2021. Předběžný program semináře najdete v příloze této zprávy.

Ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace