1/2024

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

| zdroj: Liberecký kraj0

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami.   

Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici.

„Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují,“ prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

„Liberecký kraj je významným partnerem Potravinové banky v Liberci už od jejího založení v roce 2013 a pravidelně přispívá na její provoz,“ dodal hejtman Martin Půta.

První rok činil příspěvek 8 tisíc korun měsíčně na úhradu energií, během dalších roků se ustálil na 120 tisících korun, v letech 2017 a 2018 se vyšplhal na 220 tisíc korun, v roce loňském činil 300 tisíc.

Od roku 2018 došlo k výraznému nárůstu obchodů, od kterých Potravinová banka Libereckého kraje odebírá potraviny. V roce 2018 jich přerozdělila 110 tun.  

Foto: Liberecký kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP