2/2023

Pokyny pro látky v předmětech byly aktualizovány

| autor: ECHA, překlad Ekotox0

Pokyny pro látky v předmětech byly aktualizovány

Tyto pokyny budou užitečné pro společnosti, které dovážejí a vyrábějí výrobky. Objasňují jejich povinnosti vyplývající z nařízení REACH o komunikaci se zákazníky a oznamování ECHA v případě, že látky obsahující velmi velké obavy (SVHC) jsou obsaženy ve výrobku.

SVHC jsou uvedeny na kandidátské seznamu. Rovněž jim pomůžou zajistit, aby měli dostatečné informace ke splnění své příslušné povinnosti.

Aktualizované pokyny obsahují nové příklady v souladu s rozsudkem Soudního dvora ze dne 10. září 2015, který dále objasnil rozsah povinností. Podle tohoto rozsudku se zákonné povinnosti vztahují také na výrobky, které se nacházejí v komplexních produktech - například v části automobilu nebo pračky. Rovněž aktualizuje a zlepšuje stávající příklady díky získaným zkušenostem a přijatým otázkám.

V návaznosti na rozsudek Soudního dvora vydala ECHA v prosinci roku 2015 rychlou aktualizaci těchto pokynů s cílem opravit části, které nebyly v souladu se závěry rozsudku.

Tato podstatná aktualizace byla předmětem běžného konzultačního procesu poradenství, který zahrnoval konzultace s členskými státy, Evropskou komisí a akreditovanými zainteresovanými stranami ECHA.

Další informace:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP