2/2023

Pět ministerstev na agendu stavebnictví je moc

| autor: Ministerstvo financí0

Pět ministerstev na agendu stavebnictví je moc

Konference se zúčastnili i další představitelé zmíněných resortů; ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, ministr dopravy Dan Ťok a ministr životního prostředí Richard Brabec.

„V oblasti stavebnictví naše vláda odvedla za dosavadní tři roky velký kus práce, ale spousta jí je ještě před námi. Odčinit katastrofální dědictví předchozích vlád bohužel nejde ze dne na den,“ uvedl ministr financí.

Ač nerad, souhlasil, že motto letošního ročníku fóra – Stavebnictví na křižovatce je trefné a v nadcházejících letech bude klíčové, kterou cestu z křižovatky se Česko bude do budoucna ubírat.

„Jsem pro zjednodušení a zrychlení procesů při povolování staveb. Novela stavebního zákona projednávaná ve sněmovně je dobrým prvním krokem, měla by se stát opěrným bodem pro rozjezd českého stavebnictví,“ doplnil Andrej Babiš s tím, že další legislativní prioritou by měla být příprava a schválení kvalitního zákona o liniových stavbách.

V této souvislosti hovořil Andrej Babiš rovněž o možnosti vytvoření ministerstva stavebnictví, protože jednou z příčin velmi zdlouhavé přípravy nových staveb je roztříštěnost této agendy mezi obce, kraje a několik ministerstev.

V neposlední řadě pak zmínil, že je nutné přidat v úsilí o čerpání peněz z evropských fondů, aby se neopakovala situace masivního dočerpávání na poslední chvíli v minulém programovém období.

Za jednu z vhodných oblastí, kde by mj. mohly být evropské peníze smysluplně využity, zmínil Andrej Babiš podporu výstavby sítě menších stadionů a sportovišť, o které má zájem řada municipalit, ale pouze z vlastních rozpočtů jsou pro ně velmi těžko financovatelné.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP