Studie EN

Pandemická opatření umrtvila výstavní aktivity, veletrh Chinaplas 2021 ale proběhl

| autor: František Vörös, konzultant0

CPS21_OPR20210413_P11.jpg
zdroj: chinaplasonline.com

13. až 16. dubna se v čínském Šen-čenu uskutečnil největší veletrh plastů a kaučuků - Chinaplas 2021. Podívejme se, co veletrh přinesl.

Pandemická opatření po celém světě umrtvila na celém světě výstavní aktivity. Z březnového průzkumu společnosti Veletrhy Brno vyplývá, že veletrhy mají značný smysl a přinášejí hodnoty. Téměř 60 % dotázaných uvedlo, že vnímají veletrhy jako velmi významný nástroj pro úspěšnost svého podnikání. Na veletrzích se upevňují kontakty se zákazníky, prezentují se inovace a získávají nové inspirace.

V době pandemie se realizovaly nové, virtuální akce. Např. společnost Carl Hanser Verlag realizovala dne 13. 4. 2021 virtuální D-Expo Circular Economy, na kterém byly prezentovány zkušenosti s udržitelností, ekodesignem, recyklací a životním cyklem plastů. Živě byli přítomni specialisté ze společností Ineos Styrolution, Hexpol TPE, Coperion, Leistritz, Extrusiontechnik, Starlinger a zástupci vybraných asociací. Přednášky v angličtině a následnou diskuzi sledovalo více než 600 expertů.

Pan Pearl Bantillo z agentury ICIS v článku z 16. 4. 2021 uvedl, že čínské ekonomice se daří mnohem lépe než jejím protějškům na Západě, protože se vymanila mnohem dříve z loňské krize, omezila smrtící případy COVID-19 a pokročila v očkování. Ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí meziroční růst o 18,3 % oproti velice slabému prvnímu čtvrtletí 2019. Společnost Oxford Economics předpovídá pro letošek pro Čínu růst HDP o 8,9 %, zatímco skupina BBS očekává silnější růst o 10,5 %.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy