1/2024

ORLEN zve mladé technologické společnosti z Česka i zahraničí ke spolupráci

| zdroj: Orlen Unipetrol0

3C7I5582_web
zdroj: orlenunipetrol.cz

Až do 2. dubna se mohou mladé technologické společnosti hlásit do akceleračního programu skupiny ORLEN nazvaného Skylight Accelerator. V rámci toho programu skupina ORLEN zveřejňuje oblasti a výzvy, pro jejichž řešení hledá technologické a obchodní partnery. Program je organizován od roku 2021 a do aktuálního kola se mohou přihlásit také technologické firmy z Česka. Každý rok se uskuteční v průměru tři kola výzev. Další výzvy ke spolupráci budou zveřejněny během léta a podzimu.  Veškeré informace najdou zájemci na internetových stránkáchORLEN Unipetrol.

Skupiny ORLEN a ORLEN Unipetrol chtějí být nejpozději do roku 2050 emisně neutrální. K naplnění této vize realizují dílčí, postupné kroky v rámci přijaté strategie rozvoje do roku 2030. Pro plnění cílů stanovených v této strategii se obě skupiny snaží používat ty nejlepší technologie a podílet se na vývoji a rozvoji dalších, které jim umožní ambiciózní cíle efektivně splnit.

Součástí těchto aktivit je i program ORLEN Skylight Accelerator, který je určený mladým technologickým subjektům z České republiky i zahraničí, kteří chtějí společně se společnostmi skupin ORLEN a ORLEN Unipetrol rozšířit a komercializovat svá inovativní řešení. Akcelerátor je organizován od roku 2021 a proběhlo již devět kol náboru. Výsledkem bylo navázání spolupráce s téměř 30 začínajícími podniky nabízejícími nejinovativnější technologie a vyhlášení více než 200 výzev v oblastech, jako je maloobchod, logistika, bezpečnost, výroba a energetika.

V jubilejním desátém kole hledají skupiny ORLEN a ORLEN Unipetrol startupy, které budou spolupracovat na řešení dvaceti technologických a obchodních výzev v následujících oblastech: průmysl 4.0, bezpečná a inovativní organizace, čerpací stanice a zákazník budoucnosti, digitální organizace, efektivní a nízkoemisní energetika. Přihlášky do akceleračního programu je možné podávat do 2. dubna 2024 prostřednictvím přihlašovacího formuláře, který je k dispozici na internetových stránkách ORLEN Unipetrol​.

Subjekty, které se programu účastní, mohou získat řadu výhod, mezi něž patří například testování navržených řešení v reálných provozních podmínkách v rámci infrastruktury skupiny ORLEN, financování nákladů na přípravu a realizaci pilotní implementace, získání praktických znalostí díky podpoře odborníků a mentorů při vývoji či zdokonalování nebo přizpůsobování svých řešení konkrétním provozním podmínkám. V případě  úspěšného pilotního nasazení startupy získají možnost obdržet finanční prostředky a příležitost zahájit komerční spolupráci.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA