1/2024

Ocenění Stavby roku 2016 putuje do Pardubic

| autor: SFŽP0

Ocenění Stavby roku 2016 putuje do Pardubic

Vítězná stavba, která mimo jiné získala dotaci v rámci Operačního programu Životní prostředí ve výši přes 44 milionů korun, byla oceněna zejména díky svému originálnímu architektonickému řešení, nízkoenergetickému standardu a citlivému začlenění do okolní přírody.

Projekt pardubického Natura Parku a Environmentálního návštěvnického, informačního a vzdělávacího centra navazuje na stávající venkovní areál Ekocentra PALETA.

Provoz centra byl navržen do tří podlaží. V nejnižším podlaží, které je kryté zemí, je umístěna specializovaná učebna, hlavní vstup se nachází v prostřední výškové úrovni domu a vede do vstupní haly s expozicí, na kterou navazuje informační centrum.

Nejvyšší podlaží nabízí dvě přednáškové místnosti. Jednu s výhledem do korun stromů, druhou na hladinu řeky Chrudimky a také vstup na venkovní terasu. Autory vítězného díla, které obdrželo speciální cenu SFŽP ČR a Centra pasivního domu, jsou Ateliér Med:Pavlík architekti a Architektonická dílna Nuance.

Pardubický projekt byl jedním z 65 přihlášených staveb. Výsledky 24. ročníku soutěže vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je současně i organizátorem celé akce.

Soutěž je vypisována na podporu kvalitních realizací staveb, aby ocenila společné úsilí stavebních investorů, projektantů a dodavatelů. Zdařilé stavby jsou každoročně prezentovány odborné i laické veřejnosti jako přední díla českého stavitelství a architektury.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP