1/2024

Nově nastavené kontroly v Dukovanech fungují

| autor: Tisková zpráva ČEZ0

Nově nastavené kontroly v Dukovanech fungují

Důvodem jsou výstupy z nově prováděných kontrol. Práce si vyžádají krátkodobé odpojení bloku od přenosové sítě a to od zítřka.

Informace o možné neshodě na jednom z potrubí na sekundární straně parogenerátoru vyplynuly z rozsáhlých kontrol na druhém bloku, které jsou nedílnou součástí právě probíhající odstávky druhého bloku.

V souladu s nastaveným systémem teď energetici preventivně zkontrolují stejné části technologie i na zbývajících blocích.

Nově kvalifikovaný způsob ultrazvukové kontroly pro diagnostiku, který je daleko citlivější než dosud užívané metody, během odstávky přesně splnil svůj účel a správně zafungoval.

Nově nastavené mechanismy pracují, jak mají,“ říká ředitel divize jaderná energetika Bohdan Zronek.

V Dukovanech i Temelíně změnil management přístup ke kontrolním činnostem, kdy výrazně víc práce provádí sám provozovatel, případně dceřiná společnost ÚJV Řež. Elektrárny zároveň používají nejmodernější diagnostické metody.

V souladu s konzervativním přístupem jsme se rozhodli, že kontroly nebudeme odkládat a ověříme stav na dalších blocích, abychom vyloučili riziko podobných nálezů,“ upřesňuje Zronek.

V parogenerátorech elektrárna vytváří čistou (nejadernou) páru, jež pohání turbíny. Proto budou muset energetici krátkodobě přerušit výrobu.

Je to nutné pro bezpečné provedení prací. Samozřejmě je chceme zvládnout co nejefektivněji, ale nejvyšší prioritou je pro nás kvalita a bezpečnost. V jaderné energetice je tento přístup standardní“ vysvětluje ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP