2/2023

Nováčkem na trhu? Jednejte do 31. května a získejte další rok na přípravu vaší registrace

| autor: ECHA, překlad Ekotox0

Nováčkem na trhu? Jednejte do 31. května a získejte další rok na přípravu vaší registrace

Pokud chcete využít termín registrace pro existující látky s nízkým objemem k 31. květnu 2018, musíte je předběžně registrovat. Můžete tak učinit, pokud jste nedávno vstoupili na evropský trh.

V případě, že jste nedávno začali vyrábět nebo dovážet fázovou látku bez CMR v množstvích od 1 do 100 tun ročně, měli byste ji předběžně registrovat do šesti měsíců od zahájení činnosti. Poslední možnost je k 31. květnu 2017.

Předběžná registrace umožňuje pokračovat v dodávání vašich nízkorozměrových chemikáliích na trh EU/EHP až do posledního termínu registrace podle REACH 31. května 2018.

Pokud po 31. květnu 2017 nemáte platnou předregistraci nebo registraci pro svou látku, budete muset před podáním žádosti agentuře ECHA látku zaregistrovat, abyste ji mohli vyrobit nebo importovat.

Příprava dotazu v aplikaci IUCLID vám zabere více času než předběžná registrace prostřednictvím systému REACH-IT, bude muset obsahovat více informací a ECHA bude potřebovat více času na zpracování. Tuto skutečnost musí společnosti vzít v úvahu při plánování přístupu na trh, aby předešli zdržením.

Pokud vyrábíte nebo dovážíte svou látku na výzkum a vývoj (PPORD) a zpřístupníte ji jen omezenému okruhu zákazníků, můžete využít specifické výjimky pro PPORD. V tomto případě nemusíte svou látku registrovat či předběžně registrovat.

Další informace:https://echa.europa.eu/-/newcomer-to-the-market-act-by-31-may-to-get-one-more-year-to-prepare-your-registration

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP