1/2024

Národní stánek na BIO International Convention zdůrazňuje potenciál českého biotechnologického sektoru

| zdroj: MPO0

7413107506_8cc44250b5_c
zdroj: flickr.com

IOCB Tech Family, sdružení Prague.bio a další významné české firmy otevřely český stánek na prestižní mezinárodní akci Bio International Convention; největší biotech akci svého druhu na světě, které se pravidelně účastní na 20 tisíc lidí z více než třech desítek zemí. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, českého velvyslanectví ve Spojených státech a agentury CzechTrade.

Zdaleka ne všechny státy mají na akci svá národní zastoupení. Fakt, že Česko má na tak důležité konferenci svůj pavilon, svědčí o tom, že české firmy zaměřené na biotech a medtech mají určitě co nabídnout i v tak náročném mezinárodním prostředí a česká věda je na světové úrovni“, uvedl Jan Chmelík, vědecký diplomat české ambasády ve Washingtonu.

Stejně jako loni, i letos český stánek vznikl díky podpoře Ministerstva průmysl a obchodu v rámci programu Českých oficiálních účastí. Samotnou realizaci národního pavilonu zajišťovala agentura CzechTrade, která se postarala o kompletní logistiku stavby, ale i o podporu firem během veletrhu. Její zástupkyně Markéta Šebelová dodala: „Americké zastoupení agentury CzechTrade dlouhodobě podporuje firmy při exportu a expanzi na nejnáročnější trh světa. Čeští exportéři mají stále větší chuť expandovat na trh USA, na což reagujeme posílením našich amerických kanceláří s cílem podpořit české firmy, které nabízí nejmodernější technologie a inovativní produkty“ Agentura loni otevřela kancelář v texaském Austinu, do konce letošního roku plánuje také  zastoupení v San Francisku.

„Český průmysl i věda mají velký potenciál. Prosadit se na zahraničních trzích není jednoduché. Proto pomáháme českým firmám, aby se mohly účastnit tak důležitých akcí jako je právě mezinárodní BIO,“ vysvětlil Rudolf Klepáček, ředitel odboru podpory exportu MPO.

Českou republiku na BIO International reprezentuje asociace Prague.bio a IOCB Tech Family, dceřiná společnost Ústavu organické chemie a biochemie, která se zabývá transferem technologií a díky mezinárodním kontaktům může lépe testovat třeba účinnost látek proti neuropatologické bolesti. Dalšími firmami, které se na českém stánku prezentují, je AbCheck soustředící se na vývoj nových léčiv, chemicko-farmaceutická společnost Apigenex, bioinovační centrum i&i Prague, MediTox orientovaná na preklinické testování, Oncomed Manufacturing, firma zaměřená na plnění specializovaných injekcí, Deep Medchem zabývající se umělou inteligencí ve vývoji léčiv a Santiago chemikalie vyrábějící molekuly na míru.

Nápad je jedna věc. Jeho přenos do praxe věc druhá. Pro úspěch je důležitý dialog mezi vědou a byznysem, což je mimo jiné posláním BIO International Convention, zmínil Martin Fusek, CEO IOCB Tech Family.

BIO International Convention je celosvětově největší a nejvýznamnější setkání v oblasti biotechnologie a farmacie. Akce je zaměřena na podporu inovací, vědeckého výzkumu a rozvoje biotechnologického průmyslu. Během této události se pořádají různé prezentace, diskuse, workshopy a výstavy, které se týkají aktuálního stavu a budoucnosti biotechnologií. Účastníci mají příležitost navázat nové kontakty, sdílet poznatky a objevit nové obchodní příležitosti a partnerství.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA