Reklama

19. 12. 2016  |  Aktuality  |  Autor: Tisková zpráva MPO

Ministr Mládek hovořil s lucemburským vicepremiérem o budoucnosti ekonomiky i průmyslových technologií

Lucemburský místopředseda vlády a ministr hospodářství Etienne Schneider jednal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a jeho náměstkem Eduardem Muřickým.

Setkání se uskutečnilo v rámci dvoudenní oficiální návštěvy lucemburské delegace v ČR. Přítomni byli také český velvyslanec v Lucembursku Petr Kuberbát a lucemburská velvyslankyně v Praze Michele Pranchere-Tomassini.

Význam Lucemburska spočívá v jeho finanční síle, respektive ve vlivu firem, které mají v České republice své sídlo nebo mají vlastnické podíly v některých zdejších společnostech. Kromě vzájemných ekonomických vztahů se proto diskutovalo zejména o průmyslu 4.0, výzkumu a vývoji, biotechnologiích, ekotechnologiích, tzv. "smart" ekonomice a informačních technologiích.

Konkrétní možnosti mohou spočívat zejména v automobilovém průmyslu. Lucemburskou delegaci doprovází mise Federace lucemburského průmyslu FEDIL, která navštívila společnost Škoda Auto v Mladé Boleslavi a pobočku lucemburské firmy v ČR Accumalux. Sešla se také se zástupci Asociace automobilového průmyslu ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Na žádost lucemburské strany bylo do jednání zařazeno i netradiční téma těžby nerostných surovin ve vesmíru. Lucembursko totiž jako první stát v Evropě schválilo předpisy podporující těžbu ve vesmíru a snaží se v EU prosazovat přijetí právního rámce pro tuto oblast.

"Naše aktuální surovinová politika zatím s těžbou nerostných surovin ve vesmíru nepočítá ani v současnosti, ani v blízké budoucnosti. Do vzdálenější budoucnosti to však určitě bude významná alternativa k pozemským zdrojům. Uvítali jsme proto informace o aktivitách Lucemburska v této oblasti," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372