2/2023

Ministr Jan Mládek převzal do půlročního užívání elektromobil Hyundai IONIQ Electric

| autor: Tisková zpráva MPO0

Ministr Jan Mládek převzal do půlročního užívání elektromobil Hyundai IONIQ Electric

Používáním elektromobilu chce ministr Jan Mládek osobně přispět ke zvýšení osvěty čisté mobility v České republice a podpořit masivnější rozvoj elektromobility, ke kterému u nás dochází až v posledních letech. Ministerstvo průmyslu a obchodu chce být tímto krokem také příkladem pro další státní instituce.

„Elektromobily jsou oproti běžným motorovým vozidlům výrazně ekonomičtější a přívětivější k životnímu prostředí a jejich masivnějším užíváním dochází ke snížení emisí. V rámci první výzvy evropského programu na podporu elektromobility jsme vloni přijali celkem 53 úspěšných žádostí pro pořízení elektromobilů nebo dobíjecích stanic od českých obcí, institucí a firem v celkové výši 40 milionů korun. Do března bude vypsána druhá výzva, která, pevně věřím, povede k dalšímu rozvoji elektromobility u nás,“ uvedl ministr Jan Mládek.

Vůz Hyundai IONIQ Electric, který má nyní MPO na půl roku k dispozici,  nabízí čistě elektrický pohon. Jeho akumulátory umožňují reálný dojezd více než 280 kilometrů, což je v kategorii elektromobilů jedna z nejlepších hodnot na trhu.

Nabití akumulátorů na 80 % kapacity trvá pomocí stejnosměrného rychlonabíjecího zařízení pouhých 24 minut. Vůz je možné nabíjet i střídavým proudem z běžné kompatibilní domácí zásuvky.

Ministerstvo průmyslu a obchodu patří mezi první ministerstva, která začala využívat elektromobily a ve svém autoprovozu disponuje nabíjecí stanicí, kterou už několik let využívá k provozu služebního elektromobilu zn. Nissan Leaf v rámci elektromobility společnosti ČEZ.

"Model IONIQ vnímáme jako náš význam příspěvek rozvoji elektromobility ve světě a jsme potěšeni, že se o parametry a výhody vozů na elektrický pohon osobně zajímá i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Je to signál, že se i Česká republika přidává k celosvětovému trendu odpovědnosti za životní prostředí, " uvedl při předání vozu prezident společnosti Hyundai Motor Czech pan Byung Kwon Sir.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP