2/2023

Ministerstvo životního prostředí prodlužuje lhůty národní výzvy programu LIFE

| autor: MŽP0

Ministerstvo životního prostředí prodlužuje lhůty národní výzvy programu LIFE

Evropská komise vyhlásila 2. dubna 2020 řádnou výzvu pro předkládání návrhů projektů pro rok 2020 v rámci programu LIFE. Zároveň přijala opatření, která mají žadatelům umožnit přípravu a předkládání žádostí v době omezení souvisejících s celosvětovou pandemií koronaviru COVID-19, a to včetně prodloužení závazných lhůt. Proti původnímu návrhu byly termíny uzávěrky pro předkládání žádostí do podprogramu Životní prostředí i podprogramu Klima prodlouženy cca o 3 týdny.

MŽP se rozhodlo přizpůsobit průběh národní výzvy a přiměřeně prodlužuje lhůty pro podání návrhů. Zájemci o účast v programu tak získají čas na přípravu žádosti a mohou reagovat na programové změny přijaté na evropské úrovni.

Národní výzva pro rok 2020 byla vyhlášena 17. února 2020. Je určena žadatelům, kteří předkládají žádost do výzvy unijního programu LIFE, vyhlašované Evropskou komisí v roce 2020, a nabízí podporu na přípravu projektové žádosti a částečné spolufinancování tradičního projektu v případě schválení projektové žádosti v evropské výzvě.

Prodlužujeme zejména následující klíčové termíny:

  • Podání žádosti o podporu spolu s konceptem projektového návrhu do podprogramu Životní prostředí: nejpozději do 25. května 2020;
  • Podání žádosti o podporu spolu s projektovým návrhem do podprogramu Klima: nejpozději do 10. srpna 2020 (nepovinné předložení konceptu projektového návrhu do 28. května 2020).

Další informace, vč. aktuálního textu národní výzvy a upraveného harmonogramu, jsou dostupné na stránce národní výzvy LIFE 2020.

Dotazy k vyhlášené výzvě posílejte v průběhu celé výzvy na e-mailovou adresu life@mzp.cz.

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP