2/2023

Lidovci požadují ústavní ochranu vody a půdy. Sesbírali již 20 tisíc podpisů

| autor: KDU-ČSL0

Lidovci požadují ústavní ochranu vody a půdy. Sesbírali již 20 tisíc podpisů

„Je důležité, že se už vláda posunula dál a uvědomuje si závažnost sucha pro naši krajinu. Bohužel vše přichází pozdě. Nepotřebujeme sliby, potřebujeme činy, a to co nejdříve. Na Hodonínsku vláda svým jednáním ohrožuje zdroj pitné vody pro 140 tisíc obyvatel plánovanou těžbou štěrkopísku.

Místní se opravdu bojí, štěrku se totiž nenapijí. V obci Hněvotín na Hané se zase plánuje zastavět 44 hektarů nejúrodnější půdy v Česku. Kdybychom nyní měli ústavně zakotvenou ochranu vodních zdrojů a půdy, tak tyhle problémy nemusíme řešit,“ uvedl místopředseda KDU-ČSL pro životní prostředí Petr Hladík.

Na podporu ústavní ochrany vody a půdy sepsali v loňském roce lidovci petici, do dnešního dne ji podepsalo 20 tisíc lidí. Petici chtějí odevzdat petičnímu výboru Poslanecké sněmovny příští měsíc. Poté, co vláda původně odmítla lidovecký návrh na ústavní ochrnu vody a půdy, nyní připravuje vlastní.

„Je důležité začít sucho řešit co nejdříve, uvolnit na tuto oblast mnohem více financí. Pokud nezačne vláda sucho urychleně řešit, bude naše země žít opět v nouzovém stavu, tentokrát však kvůli nedostatku pitné vody,“ dodal Hladík.

Občané se mohou k petici připojit i elektronicky na stránkách www.vodanadzlato.kdu.cz

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP