1/2024

Lenka Kovačovská bude výkonnou ředitelkou Českého plynárenského svazu

| autor: TZ Českého plynárenského svazu0

Lenka Kovačovská bude výkonnou ředitelkou Českého plynárenského svazu

V příštích letech se tak bude Lenka Kovačovská podílet na projednávání klíčových dokumentů pro budoucnost českého i evropského plynárenství. Mezi ty patří tzv. evropský plynárenský balíček, národní integrovaný klimaticko-energetický balíček nebo nový energetický zákon. 

„Zemní plyn je významná ekologická energetická komodita a mým cílem je toto vnímání podporovat. V souladu se strategií svazu chci účelně reprezentovat zájmy české energetiky před orgány veřejné správy, a to nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí,“ uvedla Lenka Kovačovská a dodala: 

„Plynárenský sektor stojí před mnoha výzvami, které jsou spojeny s transformací celé energetiky. V této souvislosti je potřebné zintenzivnit podporu všech členů, a to jak vydáváním odborných stanovisek, aktivní přípravou technických předpisů či širšími vzdělávacími aktivitami.“

Jan Ruml končí v pozici výkonného ředitele po šesti letech. Ve svých 68 letech se rozhodl už o nový mandát na období let 2018-2021 neusilovat. „Chtěl bych poděkovat Janu Rumlovi za práci, kterou pro Český plynárenský svaz odvedl. 

Podařilo se mu posílit viditelnost celé organizace jako důvěryhodného partnera státní správy i firem při obhajobě role zemního plynu v energetice a v dopravě. Přeji mu mnoho dalších úspěchů a těším se na spolupráci s Janem Rumlem v pozici poradce ČPS," řekl Jan Valenta, předseda Rady Českého plynárenského svazu. 

Lenka Kovačovská je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. V letech 2007 až 2013 působila ve společnosti ČEPS v útvaru, který se zabýval strategií. Od roku 2013 pracovala na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO), kde se starala především o přípravu Státní energetické koncepce. 

Od roku 2014 pak koordinovala za MPO mezinárodní spolupráci v oblasti energetiky. V letech 2015 až 2017 byla náměstkyní pro energetiku. Na VŠE v Praze vedla Institut energetické ekonomie.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling