Reklama

22. 1. 2019  |  Zpravodajství  |  Autor: Veolia Energie ČR

Kvůli zhoršenému ovzduší Veolia omezila některé práce, dodávky tepla nejsou ohroženy

Moravskoslezský kraj trápí vysoké koncentrace polétavého prachu v ovzduší v důsledku nepříznivých rozptylových podmínek. Podniky musely zastavit či omezit některé činnosti, aby pomohly snížit vliv průmyslu a zlepšit kvalitu ovzduší.

Společnost Veolia Energie ČR reagovala ihned po vyhlášení regulace v neděli 20. 1. po 14. hodině a zavedla stanovená opatření v souladu se smogovým regulačním řádem Moravskoslezského kraje.

Omezení se týká Elektrárny Třebovice v Ostravě, a dvou karvinských tepláren - Teplárny Karviná a Teplárny ČSA.

„Omezili jsme manipulaci s uhlím na skládkách a odpojování a najíždění kotlů, abychom snížili množství prachu na minimum.

Je to logisticky složitější, ale naši pracovníci jsou zkušení, umíme si s tím poradit,“ upřesnil Dalibor Pyš, vedoucí útvaru životního prostředí a bezpečnosti práce společnosti Veolia Energie ČR.

Dodávky tepla domácnostem a dalším odběratelům probíhají plynule a nejsou ohroženy, ani pokud by smogová regulace přetrvávala.

Výroba tepla je ekologizovaná a není nutné ji omezovat. V posledních letech Veolia do ekologizace investovala více než dvě miliardy korun.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372