1/2022

Kvůli suchu omezili lidem v Mexiku přístup k vodě na 6 hodin

| autor: Martina Jandusova0

flower-gcf51bac3d_640.jpg
zdroj: pixabay

Na začátku června mexické město Monterrey omezilo přístup obyvatel k vodě na pouhých šest hodin denně. Úřady tím reagují na historické sucho a nedostatek srážek. Informovala o tom agentura Reuters.

Další opatření proti suchu

Monterrey, které je hlavním městem mexického státu Nuevo León, omezilo svým obyvatelům používat vodu denně od 4:00 do 10:00. Ve státě stále častěji překračují teploty 40 stupňů Celsia. Již v únoru vstoupil 0v platnost stav nouze, který byl vyhlášen kvůli extrémnímu suchu. Podle vedoucího vodohospodářského a kanalizačního úřadu, Juana Ignacia Barragana, prší v oblasti již od roku 2015 méně, než je standardem.

Omezení přístupu k vodě je nejnovějším krokem úřadů, které se snaží vyřešit nedostatek vody v regionu. Voda byla předtím omezována podle oblasti na jeden den v týdnu. „Poptávka v současné době převyšuje nabídku asi o 2,5 metru krychlového za sekundu,“ řekl Barragan na tiskové konferenci. Podle něj by za chvíli mohly být dvě z hlavních přehrad (Cerro Prieto a La Boca), které zásobují metropolitní oblast, prázdné. Třetí přehrada, El Cuchillo, má kapacitu 45 %.

Více než polovina Mexika v současnosti podle Národní vodohospodářské komise (CONAGUA) čelí mírnému až těžkému suchu uprostřed extrémního horka, které je podle vědců důsledkem klimatických změn. "Jsme v extrémní klimatické krizi," uvedl minulý týden Samuel Garcia guvernér státu Nuevo León na tiskové konferenci a dodal: "Dnes ji všichni zažíváme a trpíme jí."

Panika a hněv

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO