1/2024

Kraj Vysočina se připojil k Evropskému týdnu mobility

| zdroj: Kraj Vysočina0

Kraj Vysočina se připojil k Evropskému týdnu mobility

„Evropský týden mobility reaguje na neustále se zvyšující problémy spojené s nárůstem automobilové dopravy a nabízí informace o možných alternativách. Smyslem udržitelné mobility je zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivace občanů vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil. Jsem rád, že se Kraj Vysočina k akci připojil opět ve všech pěti okresních městech,“ uvedl krajský radní a zároveň politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Martin Hyský.

V Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči, Jihlavě a Žďáře nad Sázavou měli lidé možnost prohlédnout si a dozvědět se více o elektromobilech a hybridních vozech. Součástí prezentace bylo mimořádně auto na vodíkový pohon.

K vidění a vyzkoušení byla také elektrická kola nebo nákladní kargokola, která by mohla vyřešit problém se zásobováním památkových nebo těžko dostupných míst, mezi dětmi byl největší zájem o elektrickou koloběžku.

Zájemcům byl představen systém sdílení kol a aut, který už je na mnoha místech nedílnou součástí života ve městě. U stánku Besip bylo možné ověřit si své znalosti o silničním provozu a vyzkoušet si chůzi se speciálními brýlemi simulujícími třeba únavu nebo opilost. 

Projekt Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.  

Foto: Kraj Vysočina

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling