1/2024

Komise zhodnocuje dialogy o čistém přechodu s průmyslem a sociálními partnery EU

| zdroj: Cebre0

zbynek-burival-4NhqyQeErP8-unsplash
zdroj: unsplash.com

Komise ve středu 10. dubna zhodnotila sérii dialogů o čistém přechodu s průmyslem a sociálními partnery EU, kterou zahájila prezidentka von der Leyenová v roce 2023.

Tyto dialogy, které se konaly ve formě devíti setkání, zahrnovaly klíčová témata jako vodík, energeticky náročné průmyslové odvětví a čistá mobilita. Z tohoto hodnocení vyplývají klíčové prvky podporující čistý přechod, včetně efektivního regulačního rámce, moderní infrastruktury a odstranění překážek pro investice. Komise dále zdůrazňuje potřebu posílení finanční podpory a využití dostupných nástrojů, jako je Evropská investiční banka a Energetická unie. 

„Zelená dohoda pro Evropu je a vždy byla evropskou strategií růstu. Čistý růst přináší našemu průmyslu reálné výhody a náš průmysl se k němu hlásí. V budoucí evropské ekonomice totiž konkurenceschopnost a udržitelnost půjdou ruku v ruce. Nyní, kdy je zaveden předvídatelný regulační rámec, představují dialogy o čisté transformaci důležitý způsob spolupráce s průmyslem a sociálními partnery na jeho maximálně účinném provádění. Dialogy ukázaly, že naši partneři jsou odhodláni pracovat a dosahovat ambiciózních a zásadních cílů, které jsme si v EU vytyčili. Na základě jejich zkušeností bude Evropa dále podporovat průmysl při budování adekvátního obchodního modelu pro dekarbonizované hospodářství," uvedla Ursula von der Leyenová, předsedkyně Komise.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP