1/2024

Komise prošetřuje čínské výrobce fotovoltaiky. Obává se narušení trhu

| autor: Martina Jandusova0

10577162813_4ee1c83241_c
zdroj: flickr.com

Evropská komise vyšetřuje, zda dotčené hospodářské subjekty neměly nespravedlivou výhodu při získávání veřejných zakázek v Unii.

Komise 3. dubna oznámila, že prozkoumá, zda nebyly dvě čínské společnosti v rámci tendru na výstavbu fotovoltaického parku v Rumunsku zvýhodněny. Prozkoumat společnosti, ucházející se o veřejné zakázky přesahující 250 milionů eur, umožňuje EU nařízení o zahraničních subvencích, které v loňském roce vstoupilo v platnost.

Cílem dvou nových hloubkových šetření zahraničních subvencí v odvětví solárních panelů je zachovat hospodářskou bezpečnost a konkurenceschopnost Evropy tím, že zajistí, aby společnosti na našem jednotném trhu byly skutečně konkurenceschopné a spravedlivé,“ uvedl Thierry Breton, komisař pro vnitřní trh.

Rozhodne za 110 dnů

Podle zmíněného nařízení musí společnosti předložit své nabídky na veřejné zakázky v případě, že odhadovaná hodnota zakázky přesáhne 250 milionů eur a pokud společnosti byly v posledních třech letech poskytnuty zahraniční finanční příspěvky ve výši nejméně 4 mil. eur od alespoň jedné třetí země.

Komise zahájila šetření po tom, co obdržela oznámení od rumunské skupiny ENEVO Group, která je německou dceřinou společností čínského koncernu LONGi, a Shanghai Electric, která je zcela vlastněna a kontrolována čínskou vládou.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag