1/2021

Komise navrhuje lepší pravidla pro označování pneumatik

| autor: TZ Evropské komise0

Komise navrhuje lepší pravidla pro označování pneumatik

S cílem poskytnout spotřebitelům více informací o palivové účinnosti, bezpečnosti a hluku při nákupu pneumatik mají změny zajistit, aby štítky poskytovaly přesné, relevantní a srovnatelné informace o těchto aspektech. 

To pomůže zvýšit účinnost označování pneumatik tak, aby se zajistily čistší, bezpečnější a tišší vozidla a aby se maximalizoval příspěvek značky k dekarbonizaci odvětví dopravy.

Tímto návrhem se ruší a nahrazuje nařízení (ES) č. 1222/2009 o označování pneumatik s ohledem na palivovou účinnost a jiné podstatné parametry (nařízení o označování pneumatik TLR) a zahrnuje změny, které byly dříve schváleny pro přilnavost za mokra a měření valivého odporu.

Označování pneumatik je součástí právních předpisů Unie o energetické účinnosti výrobků. 

To zahrnuje nařízení o ekodesignu, které stanoví minimální požadavky, které musí splňovat energetické výrobky před jejich uvedením na trh Unie, a předpisy o energetickém označování, které spotřebitelům poskytují informace o spotřebě energie a dalších podstatných aspektech výrobků a pomáhají jim přijímat informovaná, nákladově efektivní a k životnímu prostředí šetrná rozhodnutí o nákupu a která šetří peníze.

Další informace o energetické účinnosti pneumatik naleznete na stránce o výrobcích.

Související dokumenty

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace