2/2023

Jihlava převzala od dosavadního provozovatele vodohospodářský majetek

| autor: jihlava.cz0

Jihlava převzala od dosavadního provozovatele vodohospodářský majetek

Zástupci vedení města na začátku nového roku převzali vodohospodářský majetek s právem hospodaření v Jihlavě. Krajský úřad Kraje Vysočina a Ministerstvo zemědělství na návrh města zrušily povolení k provozování části jihlavských vodovodů a kanalizací dosavadnímu provozovateli – společnosti Vodárenská akciová společnost a. s.

„Po šesti letech právních sporů a boje za jihlavskou vodu dosáhlo statutární město Jihlava prvního hmatatelného úspěchu, který se bezprostředně dotkne jeho občanů,“ sdělil náměstek primátorky pro oblast správy majetku města Jaromír Kalina.

Zástupci společnosti VAS a. s. předali zástupcům společnosti založené městem Jihlavské vodovody a kanalizace a. s. klíče od příslušných vodohospodářských zařízení v ranních hodinách 1.1.2019. 

Současně zástupci VAS a. s. ujistili zástupce města v čele s primátorkou Jihlavy Karolínou Koubovou, že budou informovat všechny občany a organizace napojené na příslušné vodovody a kanalizace ohledně ukončení jejich provozování, tedy i o konci smlouvy mezi ní a občany či organizacemi – odběrateli pitné vody a uživateli kanalizací, a že již nebude vybírat vodné a stočné. Tam, kde dojde k zaplacení, tyto částky občanům i organizacím vrátí.

U dveří zazvoní vodaři s novou smlouvou

Jihlavané na dotčených místech budou v nejbližší době osloveni pracovníky společnosti JVAK a. s., kteří jim předloží k uzavření nové smlouvy.

„Žádáme proto občany, aby poskytli zástupců společnosti JVAK a. s. součinnost při uzavírání smluv. Budeme se snažit, aby přechod k novému provozovateli byl co nejsnadnější,“ sdělila primátorka města Karolína Koubová.

Nového provozovatele mají vodovody a kanalizace i další vodohospodářský majetek v ulicích a městských částech L. Janáčka, Pavlovova, Zborovská, Hamerníkova, Erbenova, Vrchlického, Ladova, E Rošického, Znojemská, Lidická kolonie, U Koželuhů, Polenská, Na Vyhlídce, Na Dolech, Pod Rozhlednou, Antonínův Důl, Pávovská, Mostecká, Královský vršek, Jiráskova, U rybníka, Horní Kosov, Okrajová, Věžní, Hybrálecká, Bratří Čapků, Dr. Procházky, Rantířovská, Dlouhá, Hluboká, Žižkova, Březinovy sady, Wolkerova, Chlumova, Pod Jánským kopečkem, Mahenova, U Pražského mostu, Krajní, Zrzavého, Na Kopci, Mrštíkova, Matky Boží, Romana Havelky, Špálova, Dolina, U Mlékárny, Na člunku, Legionářů, Věžní, Kollárova, Dlouhá, Telečská, Heroltická, Březinova, Špitálské předměstí, U větrníku, Na Stoupách, Úlehlova, Brtnické předměstí, Hálkova, Helenín, Hruškové Dvory, Henčov, Heroltice, Kaštanová, Letní, Jeřabinová, Stříbrná, Za Poštou, Na Kopci, Hosov, Popice, Sasov, Horní, Vysoká, Zborná.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP