Reklama

11. 7. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: (mar)

Jaká tepelná čerpadla se v Evropě prodávají nejvíce?

Analytici Delta Energy&Environment očekávají postupný růst zájmu také v důsledku politického tlaku a regulací u novostaveb.

Konzultační společnost Delta Energy and Environment publikovala zprávu o současném trhu s tepelnými čerpadly na největších evropských trzích ve Francii, Itálii a Německu s výhledem na nejbližší roky.

Výsledek průzkumu momentálního stavu a prognóza do budoucna jsou mírně pozitivní. "Zaznamenali jsme růst v některých segmentech trhu s tepelnými čerpadly v těchto třech zemích," uvádějí autoři.

Nízká cena ropy brání vyššímu prodeji čerpadel

Výhled pro elektřinou poháněné vytápění ve Francii je pozitivní, navzdory menšímu růstu trhu oproti původním očekáváním. "Očekáváme, že celkový trh s hydronických tepelnými čerpadly bude pokračovat v růstu i v letech 2017 a 2018, ačkoli nedosáhne čísla z předchozích let," domnívají se analytici Delta-ee.

Výrazný nárůst prodeje hydronických tepelných čerpadel v období 2017 - 2021 bude souviset s podporujícím politickým prostředím a stoupající akceptací trhu. Největším podílem se budou stále prosazovat tepelná čerpadla pro přípravu teplé užitkové vody.

Vyšším číslům prodejnosti čerpadel zabránila nízká cena ropy a větší zájem o kotle na topný olej. Udržení nízké ceny fosilních paliv znamená, že uživatelé nebudou velmi motivovaní nahradit tyto topné zdroje tepelnými čerpadly před skončením jejich životnosti, pokud ceny fosilních paliv nezačnou opět významnější růst.

Prodej čerpadel pouze zlomkem všech topných zařízení

Prodej tepelných čerpadel tvoří pouze poměrně malou část prodeje všech topných zařízení pro obytné budovy v Itálii. Jak ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372