2/2023

Jaká je kvalita vody v Ostravě?

| autor: Ostravské vodárny a kanalizace0

Jaká je kvalita vody v Ostravě?

Pitná voda dodávána do ostravské vodovodní sítě je hygienicky nezávadná a splňuje všechny požadavky stanovené současným platným právním předpisem, tj. vyhláškou č. 252/2004 Sb., v platném znění, vycházející ze zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví, v platném znění.

Z celkové spotřeby dodávané pitné vody do Ostravy je 60-65 % dodávek vod povrchových. Jedná se o vody z přehradních nádrží Kružberk a Šance. Vlastní výroba z podzemních zdrojů, nacházejících se v oblasti města Ostravy, pokrývá 35–40 %. Místní zdroje podzemní vody měly a mají pro zásobování obyvatel Ostravy svůj nezastupitelný význam.

Pitná voda získaná z podzemních zdrojů je velmi cenným obohacením pitné vody z upravovaných povrchových zdrojů pro své optimální složení z hlediska zdravotních požadavků. Tato pitná voda obsahuje nepostradatelné minerální látky, které jsou nezbytné pro lidský organismus. 

Prostorové umístění vodních zdrojů na území města Ostravy minimalizuje přepravní vzdálenosti a zkracuje časy pro zajištění nejnutnějšího zásobení pitnou vodou v případech nouze. Úpravna vody Ostrava-Nová Ves spolu s nedalekými prameništi Nová Ves a Dubí a zdrojem Stará Bělá-Palesek tvoří významné zdroje na území města Ostravy, ve kterém se dnes už jen zrcadlí v naší zemi naprosto jedinečná atmosféra hornictví a těžkého průmyslu.

Poslechněte si rozhovor na téma KVALITA PITNÉ VODY V OSTRAVĚ.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP