1/2024

ECOMONDO 2019 je podnikatelským a institucionálním pódiem pro zelenou ekonomiku

| zdroj: Italian Exhibition Group SpA0

ECOMONDO 2019 je podnikatelským a institucionálním pódiem pro zelenou ekonomiku

Veletrh Ecomondo hraje čím dál důležitější roli ve světě oběhového hospodářství. Dva měsíce před zahájením události uspořádané skupinou Italian Exhibition Group se potvrzuje, že tato platforma je místem pro setkání a podnikání, během něhož lze vytvářet nové trendy a ovlivnit politiku. Od 5. do 8. listopadu, na výstavišti v Rimini, se sejdou klíčoví hráči environmentálních politik, jejichž cíle jsou vzájemně propojeny s očekáváním podnikatelů.

Tato schopnost dát dohromady nejvlivnější subjekty, které jsou zapojené do přechodu na zelenou ekonomiku, představuje autentickou sílu veletrhu, který během čtyř dnů trvání akce podpoří vztah mezi světem podniků a regulátory jejich činnosti. To vše se stane v rámci výstavního prostoru, který bude bohatý na obsah, produktové inovace a s mimořádným zajímavým layoutem. Během čtyř dnů se očekává masivní přítomnost Evropské komise (EU) společně s Evropskou agenturou pro životní prostředí (EEA), která si před dvěma roky vybrala Ecomondo jako prostor pro komunikaci s italským trhem.

Kromě příspěvku do debaty, která se na evropské úrovni vede o klíčových otázkách kolem životního prostředí, a to zejména ve vztahu ke strategii Evropské unie pro oblast Středozemního moře, bude Komise pořádat informační schůzky o evropských možnostech financování zaměřených na čtyři hlavní témata: plýtvání potravinami, plasty, udržitelná mobilita a inteligentní budovy.

Komise rovněž představí konkrétní možnosti nabízené evropskými fondy, a to s cílem přilákat zájem podniků a odborníků, kteří dostanou příležitost se konfrontovat s projekty, které dostaly finanční prostředky z programů Horizon 2020 Energy Efficiency, Horizon 2020 Environment, Cosme, Life, a Sme Instruments z programu European Innovation Council Pilot.

Podniky, které obdržely podporu z EU, představí technologie a řešení pro udržitelnější budoucnost. Návštěvníci veletrhu Ecomondo budou mít dále možnost se setkat s představiteli Agentury a Evropské komise tak, aby si mohli  vyměňovat znalosti ohledně dostupného financování. Připomínáme, že v polovině září skončí termíny evropské výzvy na dotaci ve výši 281 milionů EUR z programu Life zaměřeného na životní prostředí a klima, ze kterého od roku 1992 bylo financováno přes pět tisíc projektů.

Jedná se o dotace, které byly potvrzeny na rok 2020 v celkové výši 1,66 miliardy EUR, zatímco na příštích šest let Parlament schválil rozšíření na 7,3 miliard EUR. Dalším strategickým subjektem, který bude přítomný na veletrhu Ecomondo je Ministerstvo životního prostředí, které je také protagonistou ve sdílení aktivit a strategií, s bohatým programem environmentálního vzdělávání zaměřeného zejména na zásadní otázku snižování plastů v oceánech.

Během veletrhu Ecomondo Národní registr environmentálních manažerů a Ispra představí nové předpisy platné pro podniky. Tím se potvrzuje role veletrhu jako referenční bod pro všechny odborníky a pro celý dodavatelský řetězec. Významná bude i tradiční přítomnost regionu Emilia-Romagna, která ke své dlouholeté výstavní účasti přidá zaměření na programy realizované v oblasti „klimatických změn a snížení dopadů“ a „plánu pro energetiku a oběhové hospodářství“.

V srdci výstavní čtvrti, u jižního vstupu, návštěvnici najdou rozsáhlý Areál start up, který vznikl díky zapojení a cenné spolupráci s Art-Er, společně s oborovou organizací Confindustria Nazionale, nadací Fondazione Giuseppina Mai a boloňskou univerzitou Unibo. Vybrané start upy budou mít přístup k platformě ve formě one to one a budou moci jednat s buyery, které pozvala skupina Italian Exhibition Group a italský institut pro zahraniční obchod ICE. Dále budou mít příležitost navštívit organizací Art Er uspořádané Investment Forum, které je místem pro setkávání a networking s investory, business angels a venture capitalists.

Na závěr je důležité připomenout, že Ecomondo 2019 bude hostit také roční zasedání Generální stavy v oblasti zelené ekonomiky, které jsou podporované Národní radou pro zelenou ekonomiku, ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem pro hospodářský rozvoj. Cílem setkání je provést analýzu a představit aktuální stav o nejpalčivějších a nejdůležitějších ekonomických a regulačních otázkách.

Souběžně s veletrhem Ecomondo se bude konat akce Key Energy zaměřená na svět obnovitelných zdrojů energie a akce Sal.Ve, Salone del Veicolo Ecologico (Salon ekologického vozu), která se koná jednou za tři roky.

Kompletní a průběžně aktualizovaný program je k dispozici na webu www.ecomondo.com

FOCUS ON ECOMONDO 2019

Kvalifikace: Mezinárodní veletrh; Organizace: Italian Exhibition Group SpA; Frekvence: roční; Edice: 23.; Vstup: operátory a široká veřejnost; otevírací doba:5.–8. listopadu, 9.00-18.00; group brand manager: Alessandra Astolfi; brand manager: Mauro Delle Fratte; info pro vystavovatele: tel. +39 0541.744302; emailecomondo@iegexpo.it;

website: www.ecomondo.com;

Facebookwww.facebook.com/EcomondoRimini;

twitterhttp://twitter.com/Ecomondo;

linkedinhttps://www.linkedin.com/groups/8135546/profile

Foto: ecomondo.com

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP