Reklama

15. 10. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

Ford mění strategii. Více se zaměří na elektromobily

Automobilka Ford plánuje do roku 2020 uvést elektromobil s dojezdem více než 480 kilometrů. Do pěti let chce mít ve svém portfoliu až třináct elektrických vozidel.

Americká automobilka se na trhu elektrických vozidel zatím mezi lídry neprobojovala. V dubnu tohoto roku se dokonce psalo, že Ford kvůli dlouhodobě velmi nízkému zájmu o svůj elektrický model Focus Electric zastavil jeho výrobu v Evropě a rozhodl se své elektromobily na starý kontinent pouze dovážet z USA.

Nové elektromobily: crossover i SUV

Minulý týden však Ford představil velké elektrické plány. Automobilka oznámila, že do roku 2020 uvede na trh nový crossover elektromobil s dojezdem větším než 300 mil (480 km).

V průběhu příštích pěti let by měl Ford nabídnout dokonce až 13 nových elektrických vozidel včetně modelů F-150 Hybrid, Mustang Hybrid či plně elektrického malého SUV.

Strategický plán, který představil investorům nový generální ředitel společnosti, Jim Hackett, jako vůbec první vizi od svého nástupu do funkce před čtyřmi měsíci, počítá s investicemi v objemu 14 miliard dolarů do roku 2022.

"Každý den vstávám s pocitem, že můžeme snadno promrhat čas a zaspat dobu, pokud se nerozhýbeme," řekl Hackett. "Cítím to jako opravdu urgentní ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372