2/2023

Evropská politika soudržnosti přináší významné úspěchy v oblasti zaměstnanosti a ochrany před klimatickými katastrofami

| zdroj: Cebre0

antoine-schibler-KF3Ty-K6NVA-unsplash
zdroj: unsplash.com

V pondělí 15. ledna zveřejnila Evropská komise komplexní zprávu o implementaci evropských strukturálních a investičních fondů (ESI fondů) za rok 2023, odhalující výrazné úspěchy v oblasti zaměstnanosti, energetické účinnosti a ochrany před klimatickými katastrofami.

ESI fondy, hlavní finanční nástroje politiky soudržnosti, přispěly k investicím do regionálního rozvoje v období 2014 - 2020, přičemž zpráva zdůrazňuje jejich flexibilitu a adaptabilitu během pandemie COVID-19 a energetické krize.

Zpráva představuje úspěchy ESI fondů do konce roku 2022 a ukazuje klíčová čísla: podpora pro více než 5 milionů podniků, pomoc 64,5 milionu lidem při hledání zaměstnání, zlepšení zdravotnických služeb pro více než 63 milionů občanů, zvýšení kapacity výroby obnovitelné energie o více než 6 000 MW, zlepšení energetické náročnosti více než 550000 domácností a další.

Evropské strukturální a investiční fondy jsou důkazem toho, že Evropa je vždy připravena a ochotna podporovat své regiony a občany s cílem dosáhnout rovných podmínek prostřednictvím vyváženého územního rozvoje a inteligentního růstu podporujícího začlenění ve všech zemích, jakož i reagovat na současné rostoucí výzvy v duchu solidarity a sounáležitosti. Tyto fondy podporují malé a střední podniky, zlepšují pracovní příležitosti a pomáhají členským státům řešit klimatické katastrofy. Seznam pokračuje. Jádrem těchto fondů jsou lidé," říká Elisa Ferreirová, komisařka EU pro soudržnost a reformy.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP