1/2024

Evropská komise si došlápne na „rychlou módu“

| autor: Martina Jandusova0

blur-1850082_640.jpg
zdroj: Pixabay

Evropská komise se rozhodla, že podpoří udržitelnější způsob nakládání s textilem v duchu oběhového hospodářství. Minulý týden zveřejnila Strategii EU pro udržitelný textil a zahájila první fázi veřejné konzultace.

Uhlíkově neutrální oběhové hospodářství

Připomínky je možné podávat do do 2. února a Komise je zohlední v dalších fázích přípravy iniciativy a při jejím dolaďování. Obdržené připomínky Komise zveřejní a vysvětlí, jakým způsobem je zohlední, případně proč některé návrhy nemůže vzít v úvahu. Se zveřejněním souhrnné zprávy se počítá v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku.

Strategie se zaměří na snižování škod na životním prostředí, které způsobuje textilní průmysl. V Evropské zelené dohodě, Akčním plánu pro oběhové hospodářství i průmyslové strategii je textilní průmysl označen jako prioritní odvětví. A právě od Strategie si Komise slibuje, že pomůže při přechodu na klimaticky neutrální oběhové hospodářství.

Iniciativa by měla zajistit, že se textilní odvětví zotaví z krize způsobené novým typem koronaviru a stane se udržitelnějším díky zvýšené konkurenceschopnosti, uplatňování zásad oběhového hospodářství na proces výroby, na výrobky, spotřebu, nakládání s odpady a druhotnými surovinami, i kvůli cílenému usměrňování investic, výzkumu a inovací.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP