2/2023

EEA vyhlašuje fotosoutěž na téma udržitelné potraviny, energie a mobilita

| autor: CENIA - česká informační agentura pro životní prostředí0

EEA vyhlašuje fotosoutěž na téma udržitelné potraviny, energie a mobilita

Řada evropských organizací se snaží snížit negativní vliv svých činností na životní prostředí. Tuto snahu reflektuje Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) v nové fotografické soutěži s názvem „Sustainably Yours“.

Cílem fotosoutěže agentury EEA „Sustainably Yours“ je přimět evropské občany, aby se zamysleli nad tím, jaké dopady mají potraviny, energie a mobilita na životní prostředí a klima. Máte možnost ukázat svůj fotografický talent a vyjádřit svůj názor v rámci společenské debaty o tom, jak změnit společnost, aby byla udržitelnější.

Chcete-li se zúčastnit, zašlete do 15. května 2019 své nejlepší fotografie ke kterémukoli z těchto tří témat:

1. Udržitelné potraviny
Dokážete zachytit, jak udržitelné potraviny vypadají, nebo naopak jak nevypadají? Dokážete zachytit jejich produkci a cestu na naše talíře? Jaká existují řešení pro zvýšení udržitelnosti potravinového systému?

2. Udržitelná energie
Energii využíváme ke všemu – od vytápění domácností, výrobu výrobků, cestování až po nabíjení mobilních telefonů. Dokážete zachytit, jak jsme na energii závislí či jak ji umíme vyrábět bez negativních dopadů na životní prostředí a klima? S jakými překážkami se potýkáme?

3. Udržitelná mobilita
Dojíždíme do školy a do práce, jezdíme za rodinou a přáteli, cestujeme na dovolenou, abychom objevili nová místa. Přepravujeme také věci, které konzumujeme. Od kompaktních měst, po účinné motory a čistá paliva – dokážete zachytit výzvy a příležitosti udržitelné mobility?

Soutěže se mohou zúčastnit občané členských zemí EEA a spolupracujících zemí západního Balkánu. Minimální věk účastníků je 18 let. Více informací o tom, jak se do soutěže přihlásit, a její pravidla naleznete na stránkách fotosoutěže „Sustainably Yours“.

Vítěz každé ze tří soutěžních kategorií obdrží finanční ocenění ve výši 1 000 EUR. Agentura EEA udělí rovněž zvláštní Cenu pro mládež za nejlepší fotografii zaslanou mladým člověkem. Na základě on-line hlasování o fotografiích, které postoupí do finále, bude udělena také Cena veřejnosti.

Agentura EEA oznámí vítěze všech kategorií v červnu 2019.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP